Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / İnternet / Eğlence / Film / Zenne Dancer

Zenne Dancer

Eskiden Türkiyede Türklere ait yılda  1-2 film anca vizyona girerdi .Fakat şimdi bakıyorum da sinemada ses duyurmaya başladık sanırım .Özellikle 2012 yılında hazır 8 kadar film sinemalarda yerlerini bekliyor .Bunlardan biri de ‘Zenne Dancer ‘

‘Zenne” ”48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali”nde, ”SİYAD Ulusal En İyi Film”, ”En İyi İlk Film”, ”En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Tilbe Saran)”, ”En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erkan Avcı)” ve ”En İyi Görüntü Yönetmeni (Norayr Kasper)” ödüllerini alan ismini şimdiden duyuran bir film .Zenne 13 Ocakta vizyona girecek .

Film konusunu 2008 yılında gey olduğu için babası tarafından öldürülen Ahmet Yıldız’ın gerçek hayat hikayesinden alıyor.Bu olay 2008 de Türkiyenin ilk eşcinsel namus cinayeti olarak olay yaratmıştı .Şimdi ise Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yönetmenliğini yaptığı sinema filminde bu konuyu tekrar göreceğiz.

Konusundan da anlaşılacağı gibi drama filmi .Konu olarak çok fazla dikkatimi çekmemesine rağmen aldığı ödüller dikkat çekmeye yetiyor. Asıl yorumlarımızı film vizyona girdikten sonra yapacağız .Bakalım rağbet görecek mi?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 41.443