Salı , 23 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Zamanın Gözdesi Blog Siteleri

Zamanın Gözdesi Blog Siteleri

Günümüzün en gözde site türü nedir sizce ? Haber siteleri mi ? Portal Siteleri mi ? Yoksa Paylaşım Siteleri mi ? Hayır ! Bence zamanın gözdesi blog siteleri. Bir çok kişi blog açıyor. Bunlar bizim bahsimizden hariç olacak. Biz büyük sitelerin de blog siteleri açmaya başladıklarını göstereceğiz. Neden blog açtıklarını irdeleyeceğiz.

Bugün dünyanın en büyük sitelerinden ve Türkiye’den örnekler vererek nedeni üzerinde konuşacağız.

Size dünyaca ünlü sitelerden kimler blog kullanıyor kısa bir özet geçeyim önce.

Facebook, Twitter, CNN, Google, Youtube

Biraz da Türkiye’den Örnek verelim.

Hepsiburada, Turkcell, Gittigidiyor

Peki bu kadar büyük firmalar neden blog açıyorlar ? Zaten reklamlarla halka istedikleri mesajları vermiyorlar mı ? Ya da siteleri üzerinden duyuru yapmıyorlar mı ? Bloga ne gerek var ?

Şimdi örnek olarak hepsiburada.com bloguna bakalım. Sitenin sağ üst köşesinde Twitter, Friendfeed, Youtube ve Facebook sayfaları linki verilmiş (buton olarak) Hepsiburada.com gibi bir sitenin bu 4 adrese de ihtiyacı yok sanırım. Üstelik altyapı olarak da bedava bir script olan WordPress kullanılıyor. Hepsiburada’nın parası mı yok ki ücretli bir şey kullanmıyor. Ya da mühendisi mi yok ki kod yazdırmıyor ? İşte bunlar çok önemli konular. CNN bile bloglarında WordPress yapısını kullanıyor. (Ama css WordPress VIP kullanıyor. Yani paralı wordpressler.)

Arkadaşlar işte bu blogun önemini gösteren bir olgudur. Artık firma büyük küçük demeden hepsi blog yazmaya başlıyor. Tabi bunun önemini anlayanlar. Hiçbir kimse internette bulunmanın önüne geçemez. Yani hiçbir reklam sektörü arama sonuçlarında bulunmanın önüne geçemez. İşte bu kitleleri kaybetmemek için bu firmalar da blog siteleri kuruyorlar. Küçük işletmeleriniz varsa bir kaç blog yazarak çok ilginç bir şekilde devasa firmaların önüne geçmeniz mümkün. Bu da size gelir demektir.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.585


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.