Salı , 26 Ocak 2021
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Youtube / Youtube’a Erişim Yasağı

Youtube’a Erişim Yasağı

youtube

Alınan karar az önce 3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine tebliğ edildi. Yasaklama kararı, gün içinde operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama uygulamaya konacak.
Youtube üzerinden yayınlanan son kes kaydı, kaset savaşlarında gelinen noktayı gösteriyor. Peki Youtube’nin kapatılmasına neden olan ses kaydının içeriğinde ne var?

Yayınlanan son kayıtta, 4 önemli ismin Türkiye’nin güvenliği için yaptığı çok gizli toplantının baştan sona dinlenip kayda alındığı anlaşılıyor. Toplantıda Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’ne yönelik saldırı halinde yapılacakların konuşulduğu toplantıda ülke güvenliği için kritik bir planlama ve strateji üretimi yapılıyor. Bu arada, kapatmanın mahkeme kararı olmadan yapıldığı ve idari tedbir uygulandığı öğrenildi. Siteye Türkiye içinde erişim sağlanamazken, DNS ayarlarını değiştiren ve VPN uygulamalarını kullananlar siteye girebiliyor. TİB, teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda Youtube hakkında idari tedbir uygulanmaktadır.İdari tedbir kararı şirketlere gönderildi.

Başbakan Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında, twitter’ın kapatılmasıyla ilgili bir soruya, “Twitter dediğiniz olay nedir? Bir şirket. Bu olayın arkasında aslında Youtube var. Youtube’un avukatlarıyla çalışıyorlar” demişti.

Kaynak: Hürriyet Haber

Fatih Toprak Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 7.428


Bilgisayar delisi, hayatını deli dolu yaşamayı seven akıl hastası bir yazar!