Salı , 7 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / Yılbaşı Sayımı

Yılbaşı Sayımı

Yılbaşı kimileri için bir eğlence, kimileri içinse sıradan bir gündür. Kimi bu günü yılbaşı olarak kutlar. Kimisi de bu güne hristiyan geleneklerine karşı olduğu için kutlamaz.

Ben olaya biraz farklı bakacağım. Bir tüccar gözü ile yılbaşına bakış diyeceğim sizlere. Yılbaşı haftası demek bizim için sayım demektir. Yani bir nevi eziyettir. Depolarındaki malları tek tek saymak demektir. Fiziki envanter ile Mali Envanter Listesini karşılaştırırsınız ki deponuzda bir açık veya fazla var mı diye.

İşte o hafta canınızdan öyle bir bezersiniz ki yılbaşını kutlamak isteseniz bile pek mecaliniz kalmaz. (Tabi bu bir espiri.) Yılbaşına doğru yaklaşırken en çok sevindiğim şey sayımdan kurtulacak olmamız. 🙂 Tüm tüccarlara sayımlarında kolaylıklar diliyorum.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.623


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.