Çarşamba , 27 Mayıs 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Yeni TL Simgesi

Yeni TL Simgesi

Yeni Türk Lirası simgesi kabul gördü ve simge hakkında twitter’da yorumlar havada uçuşmaya başladı. Kimileri diyor Ermeni Drahmi’sinin sembolüne benziyor. Kimisi diyor Euro’dan bozma TL Simgesi… Bazıları da haça benzetiyor.

En komik olan ise bu simgeyi Recep Tayyip Erdoğan isminin kısaltması diyenler…

Recep Tayyip Erdoğan’a benzetenlere inat biz de Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi(!) sembolü ile olan resmini paylaşalım.

Arkadaşlar komik olmayın. Her türlü şeye benzetin Recep Tayyip Erdoğan’a benzetmeyin. Yahu bu kadar mı korkuyorsunuz bu adamdan ? Bu kadar mı çekiniyorsunuz ? Neyse fazla yorum yapmıyorum bu konuda.

Türk Lirasının yeni sembolünü Tülay Lale hanım yapmış. 8362 tasarım arasından seçilmiş. TL simgesi ile ilgili bazı eleştiriler de var. Mesela deniyor ki bu simge çok kaliteli değil. Bu simge anlamsız. Simge basit. Simge şöyle simge böyle… Arkadaşlar doların sembolünde ne var sizce ? Ya da Euro’da ? Ya da Pound’da ? Ben size söyleyim tek fark reklamı çok iyi yapıldı ve beyinlerinize kazındı. Amerikan Doları sembolünü taa çocuklukta Richie Rich ile tanıdık. Adamlar çocukluğumuzdan beri reklam yapıyorlar…

İşte TL’nin yeni sembolünün tanıtımını yapmak da herkesin boynunun borcu. Bu ülkede ekmek yiyen herkes bu tanıtıma gönülden destek vermeli. Paranoyakça davranışlar ile yok Recep Tayyip Erdoğan yok cemaat yok Fethullah Gülen, yok drahmi yok haç bırakın bu muhabbetleri…

TL’nin yeni simgesi hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada TL’nin yeni simgesi hakkında bir video paylaşalım…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.460.031


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.