Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Yazar Eğitimleri / Yazar Ücretlendirmesi

Yazar Ücretlendirmesi

İyi Günler Cihan Blog Yazar ve Yazar Adayları,

Sitemize yazar olmak isteyenler veya yazarlığa yeni başlayanlar başlangıç olarak makale başı 1 TL ücret ile ücretlendirilecektir. Aramıza katılmak için yapılması gereken tek şey özgün bir yazının tarafımıza gönderilmesi. Eğer tarafımıza gönderilen yazı kalite standartlarımıza uyuyor ise kişinin yazarlığı onaylanır. Eğer kişinin yazı kalitesi standartlarımıza uymuyor ise yazarlık verilmez.

Başlangıçta 1 TL alan yazarlar zaman içerisinde 1-2-3-4-5 TL gibi yazı başı fiyatlandırmalara geçebilelcek. Örneğin siteye hit kazandıran konuları açan yazarlarımız yazar kalitesine göre 4 TL alabilecek. Şöyle düşünelim. Yazı başı 3 TL alacak kişi günlük 3 yazı yazarsa aylık 270 TL ek gelir elde edebilecek. 5 TL kalitesinde yazarsa 450 TL ek gelir elde edebilecek.

1 TL Sisteminde kurallarımız şöyledir:

  1. Ödemeler her ayın 15.de yapılır.
  2. 50 TL altında kalan kişilere ödeme yapılmaz.
  3. 50 TL altında kalan kişilerin hakları öbür aya devredilir.
  4. Yazarlar bazen 50 yazıya ulaşamayabilir. Bunda bir sıkıntı yoktur. Fakat 3-4 ayda 50 yazı yazmayı düşünen yazarların ücretleri ödenerek yazarlıkları ellerinden alınır. Bize düzenli yazı yazan yazarlar gerekiyor.
  5. Ödemelerde havale ücretleri kendi ücretleriniz içinden kesilir. Örneğin 75 TL hakeden bir kişi EFT veya Havale ücretine göre 75 TL’den daha az ödeme alacaktır.
  6. Daha çok kazanmak adına spam yapan, gereksiz yere yazıları küçük konulara bölen, bir iki cümlelik yazı yazmaya kalkışan, kopyala yapıştır içerik üreten veya herhangi bir şekilde haksız kazanç elde etmeye çalışan bir kişinin yazarlığı geri verilmemek üzere elinden alınır.
  7. Cihan Blog’da yazılan yazılar, Cihan Blog’a aittir. Yazar yazdığı yazılar üzerinde siteden ayrılması durumunda hak iddia edemez. Çünkü bunların bedeli Yazarlara ödenmiştir.
  8. Cihan Blog’da kalitesiz içerik üreten (kötü resim, baştan savma yazı vb.) yazarların görevleri alınacaktır.
  9. Site Kurallarına uymayan yazar, yazarlığı ile birlikte o dönem içindeki kazançlarını da kaybetmiş olacaktır.
  10. Kopya içerik üreten yazarı tespit eden kişi, yazarlarımızdan biri olması durumunda o kopya içeriği üreten yazarın dönem içindeki kazançlarını hak etmiş olur.

Cihan Blog’un iyi bir yerlere gelmesi durumunda performans bazlı ödeme yapılacağını da şimdiden duyurmakta bir beis görmüyorum. Herkese iyi bloglamalar…

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.524


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.