Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / Yazar Eğitimleri

Yazar Eğitimleri

Cihan Blog yazarları site üzerinde daha etkili yazılar yazabilmesi için bu bölümden eğitim alacaktır.

Çok Kazandıran Yazılar

İyi Günler Cihan Blog Yazarları, Sitemizde yapılan paylaşımlara yön vermek adına böyle bir yazı yazmaya karar verdim. Bildiğiniz gibi yazarlarımız ücretli olarak yazılar yazmaktadırlar. Bir ayda çok seri konu açıp 500 TL kazanmak hayal değil. Bu noktada en önemli şey ise yazıların sitemize olan katkısı. Eğer kaliteli içerik değilse özgün dahi olsa 4-5 ay para kazanırsınız daha sonra sitemiz bu ... Devamını Oku »

Yazar Ücretlendirmesi

İyi Günler Cihan Blog Yazar ve Yazar Adayları, Sitemize yazar olmak isteyenler veya yazarlığa yeni başlayanlar başlangıç olarak makale başı 1 TL ücret ile ücretlendirilecektir. Aramıza katılmak için yapılması gereken tek şey özgün bir yazının tarafımıza gönderilmesi. Eğer tarafımıza gönderilen yazı kalite standartlarımıza uyuyor ise kişinin yazarlığı onaylanır. Eğer kişinin yazı kalitesi standartlarımıza uymuyor ise yazarlık verilmez. Başlangıçta 1 TL ... Devamını Oku »

WordPress Resim Optimizasyonu

WordPress’te resim yükleme varsayılan olarak oldukça hızlıdır. Fakat resimleri optimize etmek için Yahoo teknolojisi olan smush.it teknolojisi ile 1 MB altında kalan fotoğrafları kalite kaybı yaşatmadan sıkıştırabilirsiniz. Bu uygulama sizin resim upload hızını %60-70 oranında düşürdüğü aşikar. Fakat site hızınızı %40-50 civarı artırmaktadır. Bu yüzden biz 10-20 yazarın hızlı makale hazırlayabilmesinden ziyade yüzbinlerce ziyaretçimize daha hızlı bir site sunmayı hedefliyoruz. ... Devamını Oku »

WordPress 3.9 Sürümü

WordPress’in 3.9 Sürümü bir çok yenilikler sundu. Bunların en önemlisi de yazarları ilgilendiren kısımları. Yönetimi ilgilendiren kısımlara değinmeyeceğim. Artık ortam düzenlemeleri daha kolay oldu. Daha güzel bir ortam sunacak wordpress bize. Var ise ses dosyalarımızı klip yapabileceğiz. Galeri ön izlemeleri artık panelde de görünecek. Görselleri sürükle bırakla yükleyebileceğimiz gibi büyütme ve küçültme işlemlerini de görselin köşesinden çekerek kolaylıkla yapacağız. WordPress ... Devamını Oku »

Blog Konularında Etiketleme

Sitemizdeki yazar arkadaşları eğitmek adına açmış olduğumuz Yazar Eğitimleri bölümüne ilk katkı benden olsun istedim. Bildiğiniz gibi her bilim dalında sınıflama ve gruplandırma konuları mevcuttur. Tarih dersinde dönemler vardır. Biyolojide türler vardır. Fizikte olaylar vs. İşte bunun bir benzeri de Blog yazarlığında söz konusudur. Kategori ve Etiketleme Blog’un bir nevi türlere bölünmesi bir nevi dönemlere ayrılması gibidir. Bu bölünmeler konuların ... Devamını Oku »