Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Yaşar Nuri Öztürk

Yaşar Nuri Öztürk

Yaşar Nuri Öztürk bir İslam Profesörü. Onun üzerine ilim görmüş biri. Hatta bir alim. Fakat alim olmak demek amil demek değildir. Yani her alim kişi ilmi ile amel edecek değildir. Hatta her alim de doğruyu söyleyecek ve doğruya yönlendirecek değildir. Bir alim ancak amil ise sözüne itibar edilir. Aksi halde rütbesi ne olursa olsun dinlenilmez ve itibar edilmez.

Son zamanlarda sık sık tv’ye çıkan Yaşar Nuri Öztürk, din adı altında bir şeyler saçmalamaya başladı. 25 yaşında bir kadın ile birlikteliği ortaya çıkan Yaşar Nuri, Peygamber efendimizi (a.s.m) göstererek sünnet yaptığını iddia etmektedir. Oysa ki Peygamberimiz (a.s.m) 25 yaşında iken 40 yaşında biri ile evlenmişti.

Kadın başı açık namaz kılabilir, namaz üç vakittir, gusülsüz cenaze namazı kılınabilir, erkek altın ve küpe takabilir, dövme caizdir, teravih yoktur gibi bir çok abuk subuk şeyleri insanın kafasına sokmaktadır.

Yahu Sayın Yaşar Nuri Öztürk Allah aşkına bir kez de çık de ki, falanca namazın sevabı şudur. Yahu sen insanları ibadete değil, ibadetsizliğe sevk ediyorsun ? Sen ne biçim bir hocasın ?

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.201


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.