Salı , 23 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / WordPress’te Tekil Yazı Görünümü

WordPress’te Tekil Yazı Görünümü

WordPress blogunuz varsa herhalde bir çok ayarla uğraşıyorsunuzdur. Ben size WordPress’in tekil yazı görünümü (single.php) hakkında bilgi vereceğim. Vereceğim ayarlar seo açısından oldukça önemlidir.

Kendi sitemde yaptığım uygulamaları sizle paylaşacağım. Cihan KÜSMEZ Blog’da kullandığım single.php ayarlarından bahsedeceğim.

1. Simple Tags Auto Link: Simple tags bayağı etkili bir plugin fakat ben bundan bahsetmeyeceğim. Linklere otomatik link verme özelliğinden bahsedeceğim. Bu özellik ile Google sitelerinizi daha işlevsel ve daha hızlı bir şekilde indeksleyecektir. Kullanıcılarınıza aynı etikete sahip konuları anında görme şansı vereceksiniz.

2. Seo Smart Links: Sitede açtığınız konuların bazen başlıklarını bir konu kullanabilirsiniz. İşte bu tip durumlarda bu plugin otomatik olarak o başlığı gördüğü yerde konu linkini basıyor. Düşünsenize Google Adsense’in Önemi diye bir konu açıyorsunuz ve ona otomatik olarak link veriliyor.

Böylelikle hem arama motorları hem de ziyaretçiler bu durumdan oldukça memnun kalıyorlar.

3. H1 Etiketi: Konu başlığınız wordpress varsayılanına göre h2 etiketlerinin arasındadır. Ben h1 etiketi olarak ayarladım. Seo açısından önemlidir. Blog başlığı wordpress varsayılanına göre h1 etiketleri arasındadır. Bir sayfada 2 tane h1 etiketi seo açısından iyi değildir. Blog başlığını h2 etiketi arasına alın. Eğer görünümde bozulma olursa CSS ayarlarınızı düzenleyin.

4. All in one seo yardımı ile tekil yazı seo: All in one seo kurulu ise tekil yazı seo ayarları otomatik yapılacaktır.

5. Resim ve Yorum: Blogunuza yorum almanız oldukça önemlidir. Ben de yorumlarımı nasıl arttırırım diye çalışmalarımı sürdürüyorum. Çalışmalarımı zaman içerisinde sizle paylaşacağım. Şu an kullandığım bir sistem var. Sistem şu konu altındaki Yorumlarınız bizim için değerlidir resmine tıkladığınız zaman direk yorumlara iner. Bu da kişilerin yorum yazma ihtimalini arttırır.

6. Facebook Beğen: Bu eklenti sayesinde konularınız facebookta paylaşılacak ve daha çok ziyaretçi çekeceksiniz.

7. Translate: Translate eklentisi sayesinde yabancı ziyaretçileriniz de olacak. Bu da sizin için ne kadar önemlidir tahmin edersiniz.

Şimdilik seo hakkında bu kadar anlatım yeter sanırım.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.585


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.