Salı , 28 Mart 2023
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / WordPress Smush.it

WordPress Smush.it

WordPress için mükemmel bir plugin tavsiyesinde bulunacağım size. Bu plugin sayesinde serverınız daha az yorulacak ve resimleriniz daha az yer kaplayacak. Siteniz daha hızlı yüklenecek ve ziyaretçileriniz rahatlıkla sayfalarınızda dolaşacak. Hızlı bir site için bir temel şart da resimlerin optimize edilmesidir.

İşte Smush.it bir yahoo uygulaması ve wordpress plugini de mevcut. Bu plugini yükledikten sonra mevcut resimlerinizi bulk işlem ile topluca optimize edebilirsiniz. Bundan sonraki optimizelerinizi de zaten resmi yüklerken smush.it sizin için otomatik olarak yapacaktır.

http://wordpress.org/extend/plugins/wp-smushit/ adresinden plugini yükleyebilirsiniz. Ayrıca tek tek veya grup olarak resimlerinizi wordpress’ten bağımsız optimize etmek isterseniz http://www.smushit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Aşağıdaki resimde smush.it’in sizin resimlerinizi hangi boyutta sıkıştırdığını gösteriyor. Burayı Ortam >> Kütüphane bölümünden görüntülenebilir. Ayrıca şunu da unutmayalım. Bu sıkıştırma işleminde kayıpsız bir sıkıştırma işlemi uygulanır.

Plugin hakkında yorumlarınızı bizle paylaşabilir ve sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.626.792


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.