Cumartesi , 26 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Yazılım / WordPress mi ? Blogger mı ?

WordPress mi ? Blogger mı ?

Bir blog sitesi açmaya karar verdiniz ve hangi alt yapıyı kullanacağınıza karar veremediniz mi ?  Aşağıdaki yazımız umarım seçmeniz açısından size fikir verecektir.

Ben daha yazıya da başlamadan wordpressi seçmeniz gerektiğini söyleyerek sözüme devam edeyim.

Blogger kullanan bir kişi hosting maliyeti vs. olmadan Google’ın alt yapısını kullanarak çalışma yapabilir. İsterse kendi ftpsini de kullanarak devam edebilir. Blogger yapısal olarak sizi biraz sınırlayacaktır. Çünkü wordpress açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve bir çok eklenti yazılmaktadır. Blogger’da wordpress’e oranla eklenti yok denecek kadar azdır diyebilirim.

WordPress’in ne kadar ciddi bir alt yapıya sahip olduğunu anlamak için referanslarına bakmak kafidir diye düşünüyorum. Şuraya bakarsanız Yahoo, About, CNet, CNN, Reuters, The New York Times, Flickr, Meebo gibi dev firmaların bloglarının WordPress olduğunu görürsünüz.

WordPress’in farkını açık ara görmek için çok fazla bir şey anlatmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.133


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.