Çarşamba , 24 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / WordPress Kırık Link Bildirimi

WordPress Kırık Link Bildirimi

Wordpress Kırık Link BildirimiBlogumda daha düne kadar kırık link bildirimi için bir eklenti yüklememiştim. Daha doğrusu kırık link ile ilgili bir eklentinin gereksiz olduğunu da düşünüyordum.

Bugün itiraf ediyorum yanılmışım. Sebeblerini şu şekilde sıralayacağım.

  1. Öncelikle şunu söylemeliyim ki Kırık Link google tarafından hiç de sevilen bir şey değil. 404 hata kodlarının fazla olması bir kere siteniz açısından oldukça kötüdür. SEO işi ile uğraşanlar bilir ki Google amca kırık linklerin fazla olduğu bir siteyi sevmez. Ben bunu bildiğim halde 2-3 taneden fazla olmaz diye düşündüğüm kırık linklerin sayısının hiç de öyle olmadığını seneler sonra fark ettim.
  2. Link kırılması derken, Youtube Videosu kaldırılmış olabilir veya dışarıdan çektiğiniz bir resim bağlantısı kopmuş olabilir. Ya da karşıdaki server sizin veri çekmenizi engelliyor olabilir. İşte bu gibi durumda hep size bildiri geliyor.

<

p>6 Senelik blog hayatımda 900 ü geçen kırık link bildirimi aldım. Demek ki bu yazılımı kullanmak lazımmış. Yakında Google açısından sitem daha değer kazanacak çünkü kırık linklerden temizlenmiş bir site var karşınızda.

Eklentiyi herkese tavsiye ederim. 1.5 milyon download almış bir eklentinin bu kadar önemli olduğunu anlamamak da bana mahsus sanırım 🙂

Buradan eklentiyi indirebilirsiniz: http://wordpress.org/extend/plugins/broken-link-checker/

Not: (Vermiş olduğum link kırılsa bile bu sistem beni uyaracak ve ben tekrar bunu düzeltebileceğim.)

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.649


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.