Salı , 18 Haziran 2019
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / WordPress Hosting Problemi

WordPress Hosting Problemi

wordpress-hosting-300x267WordPress bir siteniz mi var ? Hostingte inanılmaz alan mı kullanıyorsunuz ? Aldığınız paket size yetmiyor mu ? Emin olun bir hata yapıyor olabilirsiniz. Resim ve Video gibi yer kaplayan dataları video ve resim sitelerinden çektiğiniz halde çok fazla alan mı kaplıyor siteniz ?

Global Language Tool ve WP Super Cache gibi dil eklentileri ve cache programı kullanıyorsanız bu yer kaplamanın sebebi çözülmüş demektir. Eğer çok büyük bir siteniz yoksa cache eklentisi kullanmanıza gerçekten gerek yok. Boş yere alanınızı kaybedersiniz. Çünkü bu cache programı her SQL sorgunu tekrar tekrar çalıştırmamak için sayfaları html olarak kaydeder. Bu da her konu için farklı sayfa oluşturmasına sebep olur. Bu da ciddi bir alan kaplaması demektir. Benzer şekilde Language Tool da her dil için bu işlemi yapar bu da çok ciddi yer kaplamasına sebep olur.

Bu iki eklentiyi kullanmamanızı tavsiye ederim (Eğer alan problemi yaşıyorsanız ve bütçeniz daha fazla alanı olan bir hostingi karşılamıyorsa)

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.398.826


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.