Çarşamba , 24 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / WordPress 3.1 Kategori Hatası Çözümü

WordPress 3.1 Kategori Hatası Çözümü

WordPress 3.1 yakın bir zamanımızda hayatımıza girdi. Bir çok yeniliği de beraberinde getirirken, hataları ile de gündeme geldi.

En büyük WordPress 3.1 hatası ise meşhur Simple Tags eklentisinden kaynaklanıyordu. WordPress 3.1’e geçen ve Simple Tags eklentisi kullananlar büyük bir sürprizle karşılaştılar.

Sitedeki kategori linkleri çalışmıyordu. Hangi kategori linkine tıklarsanız tıklayın wordpress sizi ana sayfaya atıyordu. Aynı problemi ben de yaşadım. Sonunda çözümü bulduk. Çözüm oldukça basit. Sadece Simple Tags ayar sayfasına girip resimdeki gördüğünüz altı çizili bölümdeki işareti kaldırıp kaydetmek. Bunu kaydedince artık kategori problemi ortadan kalkacak. Simple Tags’in yeni sürüm güncellemesi gelince bu problem komple ortadan kalkacaktır.

Yukarıda görünün Active tags for page bölümünün karşısındaki checkbox’taki işareti kaldırın ve kaydedin. Sorun kalkacaktır.

Hepinize bol bloglu günler 🙂

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.649


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.