Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / İşletim Sistemi / Windows / Windows 8.1′in İlk Güncellemesi Sızdırıldı

Windows 8.1′in İlk Güncellemesi Sızdırıldı

Windows-8

Windows 8.1’e gelecek ilk büyük güncelleme Mart ayındaki çıkışından önce internete sızdırıldı,, resmi olarak sunulmasa da birçok İnternet sitesine düştü bile.

İnternete düşen güncelleme tam olmasa da gelecek güncellemede ki birçok özelliğe ve değişikliğe sahip. Bu güncelleme ile birlikte yapılan en büyük yenilik ise Windows 8.1′in tüm Metro uygulamalarının üst bölümüne eklenen tepe menüsü olacak. Bu menü, tıpkı klasik masaüstünde olduğu gibi uygulamaları kapatmanı, küçültmeni ve bir diğer açık uygulamanın yanına almanı ( iki uygulamayı yan yana çalıştırmak) gibi şeyleri yapmanızı sağlıyor.

201306261647007172

Bir diğer değişiklik ise başlangıç ekranında bulunuyor. Başlangıç ekranında Canlı Kutucuklara sağ tıkladığınızda artık daha fazla seçenek sunuluyor. Boyutlarını ayarlamak, başlangıç sayfasından kaldırmak için seçenekler sunuluyor. Ayrıca, kullanıcıların en çok yakındığı konu olan arama ve bilgisayarı kapatma tuşlarıda başlangıç ekranına sabitlenmiş. Bunların dışında birçok ufak ancak etkili değişiklikler yapılmış.  Ve her biri Windows’ta istediğin şeyleri daha hızlı bir şekilde yapmanı amaçlıyor.

Windows 8.1′in ilk dev güncellemesinin, Microsoft’un da açıkladığı gibi 11 Mart da gerçekleşecek.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 668.368