Pazar , 8 Aralık 2019
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / W3 Total Cache Hatası

W3 Total Cache Hatası

Yaklaşık 3-4 saattir W3 Total Cache kurmaya çalışıyorum. Ne yazık ki muvaffak olamadım. Wp Super Cache’den daha sağlam bir eklenti olduğunu duyunca bunu kurmaya karar vermiştim. Wp Super Cache’i kaldırdım. W3 Total Cache’i kuracakken bir hata aldım. Ne kadar uğraşdıysam da sorunu çözemedim. En az 50 kadar farklı siteye baktım. Yabancı ve Türkçe içeriğe baktım. Bu hatayı alanların ortak görüşleri şuydu. Safe mod açık ise sıkıntı yaşarsınız. Hosting firmanız ile görüşün.

Kurulum ile ilgili ne deniyorsa yaptığım halde çok ilginçti şöyle bir hata veriyordu:

/home/……/public_html/wp-content/w3tc/dbcache could not be created, please run following command:
chmod 777 /home/……../public_html/wp-content/w3tc

Yani diyor ki w3tc ye chmod 777 verin. Oysa ortada w3tc diye bir klasör yok ki chmod 777 olsun. Sistem yazma izinlerinden dolayı w3tc diye bir klasör oluşturamıyordu. Tuttum o klasörü kendim oluşturdum. Bu sefer pat diye bir hata daha bu sefer de şura oluşturulamıyor dedi. Orayı da oluşturunca sayfayı yenilediğimde 2 klasör de silinmişti.

Hosting firmamı aradılar ve durumu düzelteceklerini söylediler. Safe modu kapatacaklarını sanmıyorum. Gelişmeleri sizlerle paylaşacağım ki sizde de aynı sıkıntı olursa siz de kolaylıkla çözün sorununuzu.

Benimle aynı problemi yaşayan ve çözen arkadaş varsa fikirlerini paylaşırsa memnun olurum.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.429.753


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.