Pazar , 5 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Yazılım / Wordpress / VaultPress ile Sitenizin Yedeğini Alın

VaultPress ile Sitenizin Yedeğini Alın

Cihan Blog’un 2009 yılından beri yayın yapması, veritabanı ve media dosya boyutlarının çok artmasından dolayı yedek almak ciddi problem oluşturuyordu. Gerçi dedicated sunucumuzu sağlayan arkadaşım günlük, haftalık ve aylık olmak üzere üç farklı zaman dilimi için otomatik yedek alan bir sistem kurdu bize.

Bu güvenliklerin olması ne de olsa biraz bana şüphe oluşturuyor. Ya bir hata olursa bunca emek boşa giderse diye nitekim r10.net 6 aylık veri kaybı yaşadı. Tek bir yedekleme mekanizması kullandığı için.

Bugün itibari ile WordPress sitemiz için VaultPress ile yedeğimizi almaya başladık. VaultPress, WordPress’in kurucusu Auttomatic’e ait bir kuruluş.

Kesinlikle herkese tavsiye ederim. İş gören bir plan aylık sadece 15 $ . Büyük emeklerin korunması için aylık 15 $ büyük bir miktar değil.

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.525


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.