Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / Ücretsiz Kargo Seçeneği

Ücretsiz Kargo Seçeneği

E-Ticaret sitesi sahiplerine pazarlama fikirleri vermeye devam ediyoruz. Bu yazıda yeni başlayanlara öneri mahiyetinde olarak ücretsiz kargo seçeğinden bahsedilecektir.

Neden Ücretsiz Kargo ?

Bir ürün düşünelim fiyatı 19.90 TL olsun. Vermiş olduğunuz piyasa fiyatlarına göre 19.90 TL harika bir fiyat olduğunu düşünelim. Kargo ücreti olarak da müşterilerinizden 5 TL aldığınızı varsayalım. Toplamda 24.90 TL edecektir.

Sizin rakipleriniz ücretsiz kargo sadece 29.90 TL yazsalar inanın sizden daha avantajlı olacaklardır. Bu tecrübe ile sabittir. Çünkü müşteriler ekstra masraf istemiyorlar. Kendilerini fiyata endeksliyorlar. O fiyatı içine sindirince ekstra bir masraf müşteriyi o üründen soğutuyor.

Mümkün mertebe her ürünüze kargo masrafı ekleyin ve ücret kargo diye bildiri koyarsanız satışlarınızın arttığını göreceksiniz. Müşteriye ne olursa olsun ekstra maliyet çıkarmayın. Pahalı bile olsanız satış şansınız yüksek. Ama ekstra masraf çıkaran e-ticaret siteleri ciddi satış yapamazlar.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.443


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.