Cumartesi , 18 Ocak 2020
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Twitter / Twitter’da Sahte Hesap Operasyonu

Twitter’da Sahte Hesap Operasyonu

twitter

Sık sık gündeme gelen twitter’daki sahte hesaplara karşı geçtiğimiz günlerde büyük bir çalışma başlatan twitter yönetimi bu çalışmadan olumlu sonuçlar almayı başarmış gibi gözüküyor.

Bir çok sahte hesabın ortaya çıkmasıyla birlikte yönetimin bu hesapları tek tek kapatması sonucu twitter kullanan ünlülerin ve başka bir çok kişinin takipçi sayısında gözle görülür bir azalma meydana geldiği görülmekte. Ayrıca sahte hesap sorunuyla başı ağrıyan diğer bir önemli kişide Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK ) Başkanı Tayfun Acarer’di. Öyle ki Tayfun Acarer kendisine ait olmayan bir hesabın olduğunu da belirtirek bu konunun ne kadar önem arz ettiğini belirtti.

En önemli takipçisi sayısını şu an için Erol Köse kaybetmiş gibi görünüyor. 2 milyon takipçisi bulunan Erol Köse’nin bu çalışmadan sonra takipçi sayısının 900 binlere düştüğü görüldü. Ayrıca bu çalışmanın sadece Türk hesapları üzerinde olduğu sanılmakta ama ileri ki günlerde diğer ülkelerede böyle bir operasyon yapılır mi bilinmez.

 

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 17.087