Salı , 18 Haziran 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Sosyal Medya / Twitter / Twitter Over Capacity

Twitter Over Capacity

Twitter Over Capacity Nedir ?

Twitter büyük bir platform ama ne yazık ki bir o kadar dengesiz büyüyen bir platform. Bu yüzden server ve güvenlik alt yapısı çok kötü. Zaten hacklenmişti yakın zamanda. Hatta bir kaç kez hacklendi. SQL sorgularının ağır olması da sistemi yavaşlatıyor. İşte server aşırı yüklenince over capacity hatası meydana geliyor.

Bundan bir yıl önce twitter kendi blogunda şöyle bir duyuru yapmış. (Kaynak: Twitter Status)

As reflected in the sidebar of this blog, we’re seeing a lot of over capacity errors and long load times. We’re working on this problem.

Update: We’re still investigating this issue. We are temporarily reducing the API rate limit to 20 requests per hour in order to help address the latency issues we’re seeing.

Duyuruya göre bir sene önce bu hata fark edilmiş ve üzerinde çalışıyorlarmış. Ama bir yol olmuş halen bir değişme yok 🙂 Bakalım bu sorunu ne zaman çözecekler 🙂 Artık o balinayı görmekten zafiyet geldi 🙂

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.398.810


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.