Perşembe , 29 Ekim 2020
Güncel
Anasayfa / Yazılım / HTML & CSS / Twitter Bootstrap Nedir ?

Twitter Bootstrap Nedir ?

E328I01

Bootstrap, Twitter yazarları tarafından hazırlanmış bir CSS kütüphanesidir. CSS tasarımı konusunda yeterli bilgisi olmayanlar için oldukça güzel bir çalışmadır.

Örnek verecek olursam, ben tasarım noktasında oldukça problem yaşayan biriyim. CSS bilmeme rağmen bir çok noktayı çok güzel hayal edemediğim için problem yaşamaktayım. Renk uyumu konusunda ciddi sıkıntılarım da var.

Bootstrap arayüz’den ikonlara, butonlardan jQuery dialogbox’lara kadar bir çok özelliği içinde barındırıyor. Yeri gelmişken yararlı jQuery kütüphaneleri ile sitenizi daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

Siz kodunuzu yazın CSS Tasarımı Bootstrap’e bırakın. Browser uyum problemleri yaşamayın ve tasarımlarınıza saatlerinizi harcamayın.

Video

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.480.193


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.