Salı , 7 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Türkler tarih yazarken özenli davranır !

Türkler tarih yazarken özenli davranır !

Selamün aleyküm dostlar,

pankart

Allah(Celle celalühü) ülkemizi her türlü fitneden korusun. Amin ! duasıyla sözlerime başlamak istiyorum.

Ülkemiz belli bir süreçten geçiyor… Bir taraftan ülkemize zarar veren bu olaylar bir taraftan da ülkemizde ki vatandaşların  bilinçlenmesini sağladı. Peki ya nasıl ? Çok açık eğer siz bir yerde kötülüğü görebilirseniz iyiliği de açık ve net bir şekilde  görebilirsiniz. Kötülük kendini iyice belli etsin ki iyilik meydana çıksın. Bu bakımdan ak ve karanın iyice kendini belli etmesi,  “şer” içinde; “hayrı” bizlere göstermekte.

Bir taraftan olanları fırsat bilenler, olayları “kendi sapkın düşüncelerine göre” saptırmaktalar. Mesela birileri çıkıp diyor ki:  “Türkler Tarih Yazarken Özenli Davranır 1453-1923-2013” gibi sloganlarla taze beyinleri, bilinçsiz akılları kendi yanlış bilgileri  ile doldurmaya çalışıyorlar. Bu kişiler kendi yaptıklarını 1453’teki İstanbul’un Fethi ve 1923’teki Kurtuluış savaşına benzeterek  güya işin içinden haklı çıkmak istiyorlar… “Bakın biz atalarımızı örnek alarak onların yaptığını yapmaya çalışıyoruz” ,”Özgürlük için çalışıyoruz” demeye  getiriyorlar… Peki ya neyin özgürlüğü, bu özgürlük için çırpınanlar BAŞÖRTÜSÜ yasak iken neredeydi, o zaman bu özgürlükçülerin özgürlük damarları tıkanıktı da şimdi mi açıldı ? 

Evet bunları iyi anlamak lazım. 1453 İstanbul’un fethi Sabah namazının arkasından başlamış olup, amaç dine hizmet etmektir… Hiçbir  Osmanlı askeri savaşta ellerine içki almamıştır. Zaten onlar içki ile, dinsizlik ile savaştılar… Dinsizlik ile içki ile savaşan  bir ordunun elinde içki şişesi ne arasın. Önce bunları iyi bellemek lazımdır. Bunların elinde bakıyoruz içki şişeleri sokağa çıkmış  devletin malına zarar veriyorlar… Bunlar evet 1453’ten bahsedebilirler ama oradan bahsederken bunlar savaşta Fatih Sultan Mehmed’in yanında olan Kutsal ordu değil ancak karşılarında ki bizans ordusudur. Çünkü onlar içkilerini her yerde serbest bir  şekilde içmek için dinsizliklerini her yerde serbestçe yaşamak için savaşıyorlardı… Fatih Sultan Mehmet ise bunu bozmak Cihad  edip İslam’ı her yere duyurmak istiyordu ki onlar bile feth olunduktan sonra kötü bir muameleye değil iyi bir muamele tabi oldular. Kiliselerinde istedikleri gibi ibadetlerini yapabiliyorlardı. Ama ulu orta sokak ortasında içki içmek dindarı veya dinsizi için hiç  hoş bir durum değildir. Bunun ispatı birçok avrupa ülkesinde içkinin yasaklanmasıdır. Çünkü içkinin kötü birşey olduğunu  anlamışlardır.

Güya bu akıllılar kendi  yaptıklarını Kutsal bir iş olarak göstermeye çalışıyorlar… Özgürlük için sokaklara döküldüklerini iddia ediyorlar… Olur mu hiç ? İslam’ın red ettiği bir işi savunarak savaşmak Kafirlik  alametidir. Düpedüz dinsizliği savunmaktır. İslam’a Allah(Celle Celalüh)’ün ayetine karşı çıkmaktır. Bunun 1453 ile ne  alakası var. Bir alakası var evet o günlerde de kötülükle savaşıldı içki ile, zina ile, dinsizlik ile savaşıldı… Bunlar ise içki  içenlerin safında, zina edenlerin safında, dinsizlik isteyenlerin safında… Bunları görün. Uyanın, uyanık kalın…

Selamün Aleyküm

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 520.219