Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Türkiye’de Yabancı Döviz Kuru ile Satış

Türkiye’de Yabancı Döviz Kuru ile Satış

Dövizle SatışBugün bir bilgisayar alacaksın dolar bazında ödeme yapıyorsun. Yazılım alacaksın dolar bazında ödeme yapıyorsun. Otele gideceksin euro bazında ödeme yapıyorsun.

İşin en çok ağırıma giden tarafı sadece yabancı şirketlerin değil türk şirketlerinin de aynı tavırda olması. Yahu hedef kitleniz Türk olan bir pazarda, Türk bir yatırımcı olarak Euro veya Dolar olarak ödeme almak istemek neyin kafasıdır ?

Hem Türk Parasının itibarını harcamak için kendimizi paralayalım. Hem de bu duruma vurdumduymaz kalalım. Olacak iş mi ?

Devletimizin, Türkiye içinde farklı kurlardan satışları engelleme politikası olmalı. Turiste satış için demiyorum. Ama yerliye bu yapılmalı. Türk Mühendisler tarafından geliştirilen bir yazılım 18.000 TL olmalı. 10.000 $ değil. Gerekirse ekstra vergilendirme ile Türk Lirası kullanımını yaygınlaştırabiliriz. Bu da paramızın itibarının artması demek.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.201


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.