Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Türkiye’de Terör Bitecek mi ?

Türkiye’de Terör Bitecek mi ?

[poll id=”6″]

pkk-nedir-1 (1)

Türkiye’de bdp, kürt açılımı ve en sonunda barış süreci diye bir olayı da gördük. Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın diyarbakırda mektubunun okunmasıyla adeta Öcalan’ı bir siyasi kimlik olduğunu empoze etmeye çalıştılar bizlere…

Bu dönemde elbette provokasyonlar olacaktı. Habur sınır kapasında teröristler için düzenlenen eğlence, BDP’lilerin teröristlerle kucaklaşması, Abdullah Öcalan’ın mektubunun okunması vs. Bu dönemde çok soğukkanlı ve mantıklı davranmalıyız.

Bütün siyasi otoriteler bilir ki dünyada terör gelişmekte olan ülkelerin gelişmesini engellemek için düzenlenmiş süper güçlü devletlerin tuzağıdır. Eğer bir  ülke kendi iç meseleleri ile boğuşuyorsa o ülkede terör sorunu göremezsiniz. Ne zaman o ülke kalkınma yolunda bir adım atsa bu terör belası güçlü devletler tarafından başlarına musallat edilir.

Soruyorum size 25 bankanın battığı, doların 3 katına çıktığı 2001 krizi zamanında kaç tane terör olayı duydunuz ? Teröre gerek yoktu ki. Zaten iç meselemiz ile boğuşuyorduk.

Sözü fazla uzatmayıp Türkiye’de Terör Bitecek mi diye soracağım. Ne kadar bitmesini istesem de ben bilmiyorum diye cevabımı vereceğim.

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.227


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.