Çarşamba , 7 Haziran 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Türkiye’de Kaliteli Hosting Yok

Türkiye’de Kaliteli Hosting Yok

Hosting problemlerinden yakındığım bir dönemde ani bir karar ile Hostgator’a Geçiş yaptım. Bu geçişin ani olmasındaki sebep ise Türk Hosting firmalarının vurdumduymaz tavrından kaynaklanıyor. Sürekli habersiz server ayarlarını değiştirerek çalışan wordpress sitemin adeta içine ettiler. Güvenlik adına yapılmadık kalmadı. Ticket açıyorum. Telefon ediyorum. Güvenlik için bu şart. Eklentilerinizi kaldırın diyor. Kaldırın dediğin eklenti de Akismet. Yahu bu eklenti WordPress ile gelmedi mi ? WordPress senin kadar güvenlik düşünmüyor mu ? (En az senin 1.000 katın kadar düşünüyordur.) Eee adam WordPress’i dağıtırken bu eklentiyi de niye içinde dağıtsın ? Demek ki çok etkili bir spam koruması.

İzinsiz olarak safe moda getirilmesi ve bazı fonksiyonları kapatarak benim eklentilerimi kullanılmaz hale getirmeleri beni açıkçası çileden çıkardı. Olmaz artık dedirtti ve hemen hosting araştırmasına girdim. En son olarak da Hostgator’da karar kıldım. Sitemizi ziyaret eden bir arkadamış da Sefa adlı bir Türk’ün canlı destekte görev yaptığını söyledi. Umarım Hostgator sorunlarımızı çözer.

En üzüldüğüm nokta malesef Türkiye’de Kaliteli bir Hosting Firması Yok. Hizmetin hiç önemi yok. Sadece para verseniz kafi. Umarım hosting firmaları sesimizi duyar.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.638.038


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.