Pazar , 24 Haziran 2018
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Türkiye’de Benzin Fiyatları

Türkiye’de Benzin Fiyatları

“Türkiye’de benzin fiyatları bu durumda olduğu sürece ithalat, ihracat ve imalat kesinlikle ve kesinlikle ucuza mal olmaz. Ucuza mal olmadığı için de üretimin olmadığı bir ülkede tüketim çoğunlukta olduğu için hep dış ülkelere bağımlı olarak dilencilik yapmak zorunda kalırız. Bizden kat be kat daha aşağı seviyede olan ülkeler bizden daha ilerici ve gelişmiş gözükürler. Bu sorunları aşmamız için önceden yapılmış bazı yanlış antlaşmaları yeniden gözden geçirip makul antlaşmalar yapmalıyız.” diyor İbrahim Bezci. Ben de bu fikrine binaen internette yazmak istedim.

Türkiye’de benzin fiyatları dünya standartlarının çok çok üzerinde. Bu da İbrahim Bezci’nin dediği gibi bize çok zarar veriyor. Bugün Suriye gibi küçük bir ülkede çok cüzi fiyatlarla depoyu doldurmanız mümkün iken nerdeyse 3 katı fiyat ile bizlere sunuluyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın, eğer dediği doğru ise, belirttiği gibi 2014 yılında Türkiye petrol ihtiyacının %50’sini kendi karşılarsa gerçekten fiyatlarda bir düşme beklenebilir. Zaten geçenlerde Karadeniz’de petrol araştırması yapılmıştı.

Benzin fiyatlarındaki değişimi de merakla bekliyoruz 🙂

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.296.788


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.