Cumartesi , 18 Ocak 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Turkcell 3G VINN Şikayet | Nazilli Ege Teknik Şikayet

Turkcell 3G VINN Şikayet | Nazilli Ege Teknik Şikayet

Merhabalar dostlar,

Şikayetler çoğaldıkça; devrimiz de güven sorunu yaşandığının somut örneklerini görüyoruz. 2013 yılının ilk çeyreğin de almış olduğum Sınırsız(!) diye nitelendirilen ama normal de 15 GB’a kadar sınır konulan Turkcell 3G Vınn tecrübemi sizlerle hatırladığım kadarı ile paylaşmak istedim.

Turkcell-3G-Vınn

Bulunduğum yer o zamanlar Aydın/Karacasu ilçesiydi. Turkcell her yerde(!) çekiyor(!) ya hani o yüzden sanırım; internet bir gidiyordu, bir geliyordu. Müşteri temsilcisini arayınca ise problemlenden bahsettiğim zaman tenik sorumluya aktarıp onlarla görüştürüyordu. Bu görüşmede ilçede bağlantı sorunu veya sim kart sorunu olabileceğini söylemişlerdi. Kesin bir durum söz konusu değildi. Daha sonra ilçede ki vericilerde arıza olduğunu belirtip düzeltme işlemine girdiler, nitekim düzelttilerde. Tabi bu düzeltme belki 1 hafta belki de 1 ay bana nefes aldırabildi. Daha sonra gene aynı sorunlarla karşılaştım.

turkcell

Taahhütlü aldığım için kapatma taraftarı olmasam da sonuçta, kapatmaya yönelik bir karar aldım ve Turkcell’in Nazillide ki Ege Teknik şubesine gittim. Problemden bahsettim. Aldığım cevap ise; “Laptopunuz yok mu ?” oldu. Soruma soru ile ceap veren bu personel bana sanki Turkcell 3G Vınn’ın sadece laptopta çalıştığını(!) anlatmak ister gibiydi. 🙂 Ama benim masaüstümde kullandığımı bilmiyordu. İfade ettim; sonrasında ise bizde herşey normal görünüyor gibi bir cevap aldığımı hatırlar gibiyim. Eğer düzeltme yoluna gidilseydi belki kapatmayabilirdim ama personelinde bu tarz umursuz davranmasına moralim bozulmuş olsa gerek ki direk kapattırdım. Onlar da sanki benim kapatın dememi bekliyorlarmış gibi hemen düzenlemeyi yapıp işi hallettiler.

Turkcell şimdi soruyorum sana; sen insanlara taahhüt verip, sonra hiç sorunu halletme yoluna gitmeden; taahhüt bedelini(cezasını) ödedip açmış olduğun hatları kapatmak için mi varsın ?

Lütfen bana şubeden kaynaklanıyor demeyin; Şubelerinizi de iyi kontrol etmelisiniz, siz nitekim büyük(!), güvenilir(!) bir firmasınız, tabi biz bunu somut anlamda her ne kadar göremesekte…

Kapattıktan sonra; birde beni merkezden arayıp niye kapattırdınız diye sorduklarında; işte film orada koptu. Ben artık iyice madur edilmiş bir vaziyette telefonda ki bayana patladım. O da bana “Haklısınız” demekten başka birşey yapamadı. Niye biliyor musunuz ?

Çünkü Haklıydım… !

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 512.680