Perşembe , 16 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Haber / Türk Usulü Bedelli Askerlik

Türk Usulü Bedelli Askerlik

Yaratıcı Türk Zekası Sadece Bu Durumlarda Çalışıyor: 32 yaşındaki işçi Mehmet Y. “Bedelli Askerlik” yasasından yararlanabilmek için ilginç bir yola başvurdu…

“Bedelli kampanyama destek olun”

Tanıdıklarına yüzlerce sms gönderdi ve SMS için sadece 50 TL para ödedi. Bedelli Askerlik için bağış topladı. Bir banka hesabı açtıran İşçi Mehmet Y. 8 saatte 12 bin 300 TL para topladı.

Bu gidişle de bedelli askerlik parasının tamamını toplayacağını düşünüyor.

Mehmet Y. şöyle diyor:

“Yıllarca birçok bürokrat ile aynı kamu kuruluşunda çalıştım. Bugün çoğu yurtdışı dahil, Türkiye’nin birçok yerinde görevlerine devam ediyorlar. Ben de mesaj attım ve bana güçleri oranında yardımda bulundular. Amerika’dan ve Almanya’dan bile para gönderen oldu. ”

Bu şekilde para toplamak ne kadar etik tartışılır. Bedelli askerliğin etik olup olmadığının tartışıldığı bu günlerde bu tarz bir yaklaşım bana göre askerliği fazlasıyla alaya almak gibi. 🙁 Bedelli karşıtı olmadığım halde böyle düşünüyorum.

 

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.466.661


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.