Çarşamba , 24 Temmuz 2019
Güncel
Anasayfa / İnternet / Türk Reklam Firmaları

Türk Reklam Firmaları

Google’a alternatif arayan bir çok webmaster veya blog yazarı görüyorum. Onları gördükçe de üzülüyorum. Üzülerek söylemeliyim ki Türkiye’de gerçek anlamda bir reklam firması yok. Google Adsense reklam programı gibi webmasterlara reklam yayınlatıp hem kazanan hem kazandıran bir sistem malesef yok.

Türkiye’de genelde kendi kazanan ve ödemesi geldiğinde banlıyan sponsorlar mevcut. Bu ahlaksız davranıştan da bir türlü vazgeçmiyorlar. Biraz gittigidiyor iş yapar geri kalanı fasa fiso. Adtech, Adhood, Adport, Adworld vs. bunlar hikaye. Hele hele o adhood yok mu ya paranızı zamanında yatırmaz. Ya ödeme yapmadan ban çeker. Ya da tıkları düzgün saymaz. İnanılmaz kesinti yapar vs. Mesela 56 TL alacağım karşılığında 33 TL almıştım. 23 TL’si kesinti %50’ye yakın nasıl bir oransa anlayamadım.

Oysa Adsense kesinlikle öyle değil. Beni Google yalakası olarak düşünebilirsiniz. Fakat inanın alakası yok. Ben de isterim şımarık Google’a tokat atabilecek bir rakip olsun. Fakat adamlar işini hakikaten düzgün yapıyorlar. Bir kez kesinti olmadı, bir kez eksik saymadı. Bir kez ödemem gecikmedi.

Türk Sponsorlara sesleniyorum. Eğer Google gibi Webmasterları da gözeten bir reklam sistemi kurmazsanız inanın siz de kazanamazsınız. Umarım en kısa sürede böyle bir reklam programı bekliyoruz.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.404.650


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.