Pazar , 27 Kasım 2022
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Türk insanı taklitçilikten kurtulamıyor

Türk insanı taklitçilikten kurtulamıyor

İnternette kafamı nereye çevirsem en ucuz siteleri. Artık gerçekten sıkmaya başladı. Her alışveriş sitesi diğer siteleri kapsamak için en ucuz platformu oluşturmaya başladıkça iyice saçmaladılar.

Bu işin öncüleri bu işten ekmek yerken, ücretsiz olarak sistem yapanlar ise çok şanslı. Çok güzel hit sağlıyorlar sitelerine. Bu açıdan nekadar.com takdir edilecek bir site özelliği taşıyor.

hediyelerdunyasi.com.tr sitesi de bu ucuzluk sitelerine girmede seçici davranıyor. Her önüne gelen siteye ekleterek adını lekelemek istemiyor. Çünkü sıradan sitelere değer vermek siteyi sıradanlaştırır diye düşünüyor.

Ucuzluk siteleri umarım biraz duraklar. Türk insanı daha değişik projelere yönelmeli.

Bugün bir yemek sepeti ortaya çıktıysa değişiklik düşünen kişilerden dolayı çıktı. Ama bizdeki taklitçilik ruhu yok mu deli eder insanı. Çiçek Sepeti, Tatil Sepeti vs. vs. türemeye başladı. Yahu “Taklit Aslını Arattırır.” bana biri çiçek sepeti veya tatil sepeti deyince aklıma direk yemek sepeti geliyor.

Mesela bir hepsiburada.com açıldı. Tuttu site ve şu an şov yapıyor. Arkasından açılan sitelere bakın. hepsikamera.com (fotoğraf makinaları ve kamera satıyor.) hepsihelal.com(helal ürün satıyor. İslami site)

Şimdi bu taklitçilik değil mi ?

Artık bırakın ucuzluk sitelerini takip etmeyi, bırakın şu taklitçiliği. Gerçekten çok baydı ve insanı sıkıyor.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.604.190


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.