Perşembe , 23 Mayıs 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Türk Hukuk Sistemi

Türk Hukuk Sistemi

Günlük hayatta o kadar çok hukuki durumlarla karşı karşıya kalıyorum ki ben bile şaşırıyorum.

Bu durumda hukuk bilgisine de ihtiyacı oluyor insanın. Avukat arkadaşlarımla görüşmelerime dayanarak Türk Hukuk Sistemi’nin pek de dava açmaya elverişli olmadığını düşünüyorum.

Bir çok büyük firmaya karşı mağduriyet yaşadım. Onlara karşı dava girişimim de oldu. Fakat davalar için çok büyük paralar verilmesi gerekiyor ve davanın zaman aşımından düşmeyeceğini de kimse garanti edemiyor.

Hal böyle olunca Türk Halkı da artık mahkeme kapılarından uzak duruyor. Hükümetler umarım bu konuya bir el atarlar da Avrupa ve Amerika Standartlarında bir hukuk sistemine kavuşuruz.

Amerika’da Microsoft’u, Mc Donalds’ı dava eden ve büyük tazminatlar kazanan kişiler oluyor. Türkiye’de de böyle şeyleri görürüz umarım. Böyle olunca büyük şirketler de halkı ezemezler. Ama o günleri görür müyüz bilemiyorum.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.392.005


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.