Pazar , 24 Haziran 2018
Güncel
Anasayfa / İnternet / TTNet 8Mbit Hızı

TTNet 8Mbit Hızı

TTNet sınırsız 8mbit hizmetini 99 TL’ye verdiğini biliyorsunuzdur. Bu paketi kullanan biri olarak TTNet 8 Mbit hızı biraz eleştireyim. Bu eleştiriyi okumadan TTNet 8 Mbit’e geçmeye kalkmayın.

TTNet 8mbit ile ne kadar hızda veri indiririm ?

Kendi tecrübelerimle normal saatlerde 900 kb/saniye civarında bir inderme hızı yakalarsınız. Tabi bağlandığınız server hızı da önemli. Mesela hotfile free hesaptan download yapıyorsanız 250kb/saniye’yi geçemezsiniz. Rapidshare 400kb/saniyeye kadar izin veriyor. Premium hotfile kullanan biri olarak şunu da belirteyim. Tam performans download yapmanız mümkün. Geceleyin hatların daha az yoğun olduğu zamanlarda 1.2mb/saniye veri indirimi gördüm. 1mb/saniye download hızında seyrediyor sürekli.

TTNet 8mbit abonesi olabilir miyim ?

İsteyen herkes TTNet 8mbit abonesi olabilir. Fakat dikkat edin. Herkes abone olabilir. Lakin herkes 8mbit hizmeti alamaz. Çok saçma gelecek ama santrale yakın iseniz 8mbit hizmetini alabileceksiniz. Eğer santrale uzak iseniz ve 8mbit’e geçtiyseniz 4mbit hız ile indirirken yine 99 TL ödeyeceksiniz. Hatta 1 mbit’ten daha fazla desteklemezse bağlı bulunduğunuz santral yine de sizin 8mbit parası vermeniz gerekiyor. Siz siz olun geçiş yapmadan önce santrale olan yakınlığınızı kesin öğrenin. Bizzat müşteri hizmetleri ile olan konuşmamdan öğrendim bunu. Aksi halde mağdur olursunuz.

Genel kanıma gelince 8mbit sınırsızları ayrı hat olarak çekmelerinden kaynaklı sanırım. Gerçek bir performans alıyorsunuz. Eğer yukarıdaki anlattıklarıma dikkat ederseniz durmayın siz de bu tarifeye geçin derim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.296.791


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.