Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / İnternet / TTNet 8Mbit Hızı

TTNet 8Mbit Hızı

TTNet sınırsız 8mbit hizmetini 99 TL’ye verdiğini biliyorsunuzdur. Bu paketi kullanan biri olarak TTNet 8 Mbit hızı biraz eleştireyim. Bu eleştiriyi okumadan TTNet 8 Mbit’e geçmeye kalkmayın.

TTNet 8mbit ile ne kadar hızda veri indiririm ?

Kendi tecrübelerimle normal saatlerde 900 kb/saniye civarında bir inderme hızı yakalarsınız. Tabi bağlandığınız server hızı da önemli. Mesela hotfile free hesaptan download yapıyorsanız 250kb/saniye’yi geçemezsiniz. Rapidshare 400kb/saniyeye kadar izin veriyor. Premium hotfile kullanan biri olarak şunu da belirteyim. Tam performans download yapmanız mümkün. Geceleyin hatların daha az yoğun olduğu zamanlarda 1.2mb/saniye veri indirimi gördüm. 1mb/saniye download hızında seyrediyor sürekli.

TTNet 8mbit abonesi olabilir miyim ?

İsteyen herkes TTNet 8mbit abonesi olabilir. Fakat dikkat edin. Herkes abone olabilir. Lakin herkes 8mbit hizmeti alamaz. Çok saçma gelecek ama santrale yakın iseniz 8mbit hizmetini alabileceksiniz. Eğer santrale uzak iseniz ve 8mbit’e geçtiyseniz 4mbit hız ile indirirken yine 99 TL ödeyeceksiniz. Hatta 1 mbit’ten daha fazla desteklemezse bağlı bulunduğunuz santral yine de sizin 8mbit parası vermeniz gerekiyor. Siz siz olun geçiş yapmadan önce santrale olan yakınlığınızı kesin öğrenin. Bizzat müşteri hizmetleri ile olan konuşmamdan öğrendim bunu. Aksi halde mağdur olursunuz.

Genel kanıma gelince 8mbit sınırsızları ayrı hat olarak çekmelerinden kaynaklı sanırım. Gerçek bir performans alıyorsunuz. Eğer yukarıdaki anlattıklarıma dikkat ederseniz durmayın siz de bu tarifeye geçin derim.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.340


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • mehmet

  Ben bu hizmetten nekadar yararlanmak istesemde hattım kaldırmadığı için 1mbit le idare ediyorum ki oda sürekli kopuyor.Santrale uzak olmam sebebiyle.Parası sorun deyil bunun bir çözümü yok mu herhangibir cihaz desteğiyle sorun çözülebilir mi ? Çok merak ettiğim bir konu bu. Konuyla ilgili gerekli bilgiye sahipseniz yardımcı olursanız sevinirim

  • malesef bir çözüm yok. TTnet'in işleri. Tüm Türkiye'yi teknolojide geri bırakan bir firma malesef.

 • ahmet

  Bunlar yalan dolan.Şuan bende 8 mbite kadar net limitsiz tarifesi kullanmaktayım fakat aldıgım hız 4 mbit upload hızı 757 kb/sn .Sorunu müşteri hizmetlerine ilettiğim halde bana geri dönüş yapıldığında santrale uzak oldugunuz için hızınız dusmekte gibi cevap verilmekte.Bıktım artık ttnetten.Bir kaç hafta içinde uydunetin alt yapı çalışmaları bitmekte biter bitmez uydu nete geçeceğim.Ttnet internet hizmeti almayı düşünenler googlede ttnet hız sorunu diye aratsınlar okusunlar yazılanları ondan sonra bir daha düşünüp ona gore alsınlar.Ben madur duruma düştüm siz düşmeyin.

  • mustafa

   aynı sorunu ben yasşıyorumm şu andaa kaç gündür defalarca aradıgım haldee düzelticeklerini söylüyolar ama pulast hızım 0.68 bunla ben ne gönderebilirim ne indire bilirimm okadar saçma insanlar varkii utanmadan birde telefonu yüzüme kapatıyolarr kendi paramızla rezil oluyozzz resmenn acizlik hizmett ttnette gittikçee askıya alınıyoo acıkcası ttneti tavsiye etmiyorummm bende ne zamanki düzelirsee ozmann buraya tekrar dönüş yapcammm ama sanmıyorum çünküüü artık millete kandırmak çok kolayy araştırmadan

   bilmeden gidip ttnetin g ötüne yapışıyozz başka yokmu sanki bir dünyaa

 • Anonim

  sel selam nasılsınız 🙂