Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Tesettür Görünmek İçin Değil, Korunmak İçindir !

Tesettür Görünmek İçin Değil, Korunmak İçindir !

tesettür

Bu zamanda ki birçok müslüman hanım ayetteki tesettürü unutup nefsani tesettüre girdiler. Oysa ki Peygamber hanımları tesettür ayeti geldiğinde hemen uygulamışlar fakat bu asırdaki hanımlar kaç asır önceden gelen ayetleri uygulamayı bıraktılar,nefislerine uydular.

Hz. Ümmü Seleme’den (radiyallahu anh):

Bir gece Resûl-i Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) uyandı ve

“Subhanallah, bu gece ne fitneler indi, ne hazineler açıldı!….. Dünyada nice giyinik hanımlar var ki âhirette çıplaktırlar.” buyurdu.

Elbise örtünmek ve mahrem yerleri yabancılara göstermemek içindir. Giyilen dar, vücut hatlarını gösteren, şeffaf, göz alıcı ve dikkat çekici elbiseler hanımları, giyinik oldukları halde çıplak durumuna düşürmektedir.

7042853367_5811d6e6da

Dışarıya süslenerek çıkan ve açık saçık giyinen bir hanımın yanında beyi de olsa, dikkatleri üzerine çekecek, bir takım erkeklerin kötü şehvetli bakışlarına hedef olacak, namuslu bir erkek de ister istemez rahatsız olacak, çoğu zaman çeşitli olaylara ve kavgalara sebep olacaktır. Bu sebeple İslâm dininde, hanım ve erkeğin usulüne göre örtünmeleri şart olarak kabul edilmiştir.

Bu asırda para kazanma hırsıyla ortaya çıkarılan sınırsız soyunma modelleri ve görsel yayınlar, bayanlar arasında şok tesirler yaparak, modaya hastalık derecesinde tutulmalarına, batılı kadınlarının câzibelerini örnek alarak ve taklit ederek kendilerini vitrindeki satılık eşya konumuna düşmelerine ve günahlarını da başkalarına sıçratmalarına neden olmaktadır.

Çıplaklık, iffetin kaybolmasına, ahlâkın bozulmasına, insanların şehvet isteklerinin esiri olmasına ve zinanın çoğalmasına sebep olduğundan İslâm’da kesin olarak yasaklanmıştır.

Bir hanımın iffeti ve hayâsı hayatıdır. İffet ve hayâyı muhafaza eden tesettürün terk edilmesi, manevi hayattan intihardır. Hanımlar, ilgi çekmek ve gösteriş için sarf ettikleri çabayı Cenâb-ı Allah’a kulluk için harcasalar ve O’nun emirlerini yerine getirseler melekler gibi olacakları muhakkaktır.

(Bediüzzaman’a göre tesettür’den bir alıntı)

Rabbim bütün Müslüman hanımlara ayetteki tesettürü tam manasıyla yaşamayı nasip etsin, bu zamandaki kötü niyetli modacılara uymaktan korusun. Nefsimizin değil, Rabbimizin kulu olmak duası ile…

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 7.214