Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Eleştiri / Terbiyesiz Müjdat Gezen

Terbiyesiz Müjdat Gezen

Darbukatör Bayram ile tanımıştım onu. Çocukluğumda ne sevmiştim. Şimdi görüyorum ki saygısız ukala bir adam. Bir sanatçı küfür mü eder ? Bir sanatçı toplumu kucaklar. Bir sanatçı ayrımcılık yapmaz. Bir sanatçı yapıcı olur yıkıcı değil.

Kanaltürk Ters Cephe programına katıldığı için bir yazı yazmıştım. Bıraktığım gibi kalmamış. İşi bir kademe ileri götürmüş. Bak kendini bilmez adam. Ben bir görüşü sevmiyorsam ona Popo Yalayıcı, bilmem ne uşakları falan filan demem. Bir kıç yalayan varsa burada o da sensin. Ben senin dayatmacı zihniyetini kabul etmek zorunda mıyım ? Senin fikrini benimsemek mi zorundayım. Bu ülkede senin gibiler var iken CHP zihniyeti bir arpa boyu yol alamaz. Sizler CHP’ye zarar veren insanlarsınız.

Sen nasıl olur da bana ve %47’lik oy alan bir hükümete ve onun destekçilerine bu lafı diyebilirsin. Sen kimsin ? Necisin ? Senin vasfın ne ? Senin gibiler toprağın altına girmedi mi ? Sen girmeyecek misin ? Eee o zaman ne bu büyüklenme ? Ne bu şahlanış ?

Bir insanda edep ve haya olur. Bir insan küfür ederken önce bir tartar düşünür. Haa Tayyip Erdoğan’a mı küfür edecen ? Git et. Tutan mı var seni ? Ama sen kimsin ki bir kuruma küfür edersin ? Bu ülke insanından ekmek yiyeceksin. Ondan sonra bu insana küfretceksin. Seni halk oraya çıkardı. Yeri gelince indirmesini de bilir.

Ayağını denk al. Halk ile uğraşmaya gücün yetmez. Yoksa bu bastığın yaygara unutulan sanatçıların yaptığı yaygara olmasın. Sen de diğerleri gibi unutulacaksın. Çünkü sen bunu hak ettin.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.465.443


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.