Perşembe , 2 Şubat 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Televizyon Reklamları

Televizyon Reklamları

Ulusal Televizyonlarda Reklam vermeyi düşünenleriniz olmuştur. Fiyatlar hakkında size biraz bilgi vermek istedim. Bir çok reklam modeli var. Ben yeni başlayanlar için ön bilgi vermek amacıyla yazımı yazıyorum.

İlk etapta büyük televizyon kanallarına reklam vermek pek akıl kârı değil. Eğer sermaye varsa tabi ki büyük kanallardan da başlanabilir. Bir markayı tanıtmak istiyorsanız en az 1 ay reklam döndermeniz gerekiyor. Küçük çapta televizyon kanallarında çok yoğun olmamak şartıyla basit bir reklam modeli 60.000 TL + KDV gibi fiyatlardan başlar. Bu bedel Show TV, Kanal D, ATV gibi kanallar olursa fiyat daha da artar. Bir de dizi arası reklamlar olursa fiyatlar ciddi uçuşa geçecektir.

Doğan medya bir markayı tanıtmak için 1 aylık masraf olarak 500.000 $’dan daha fazla para talep ediyor.

Vermiş olduğum rakamların hiçbiri afaki değerler değildir. Hepsi reklam görüşmelerim sonucunda elde etmiş olduğum bilgilerdir. Detaylı bilgi almak isterseniz buradan sorularınızı sorabilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.619.005


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.