Salı , 4 Ağustos 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Telefon Şarjı İle İlgili Bilinen Yanlışlar

Telefon Şarjı İle İlgili Bilinen Yanlışlar

Çoğu insanlar telefon şarjı konusunda yanlış bilgiler biliyor . Bunlardan bazılarını sizlere açıklayalım

1.  TELEFONU GECE ŞARJA BIRAKMAK BATARYASINI ZAYIFLATIR

Bu tamamen yanlış bir bilgidir . Uyurken tüm gece boyunca şarja takabilirsiniz . Cihazınız Tam Doluluk Oranı‘na ulaştığında şarj dolumu kesilecektir. ” Gece şarjdayken ısınır patlar ” tabikide tamamen yanlıştır .

 

2. TELEFONUNUZ SÜREKLİ AÇIK KALSA DAHİ BİR ŞEY OLMAZ 

Buda yanlış bir bilgidir. Telefonunuz Açıkken kullanmasanız dahi arkada çalışan bir işletim sistemi vardır . Siz kullanmasanız dahi o kendi kendine çalışacaktır . O Yüzden arada sırada kapatmak telefonunuza iyi gelecektir .

3. ORJİNAL OLMAYAN ŞARJ ALETLERİ BATARYAYI ÖLDÜRÜR

Yanlış bir bilgidir . Samsung veya Apple firmasının bile izin verdiği bir kaç üretici firma mevcuttur . İlla üzerinde Apple’n orjinallik damgası olmasına gerek yok . Ama sokak satıcısından almayın . Telefonculardaki yan sanayi dedikleri şarj aletleri Firmaların izniyle üretilmiş şarj aletleridir .

4. ŞARJ EDİLİRKEN KULLANILMAZ 

Yanlış bilgi .Şarj ederken telefonunuzu kullanabilirsiniz. Eyer orjinal şarj aleti ya da dediğimiz yan sanayi var ise kullanın tabiki . Ama bir sokak satıcısından aldığınız şarj makineleri ile şarj ederken kullanmayın . Tüm kazaların nedeni budur zaten  .

5. TELEFONU PİL BİTENE KADAR ASLA ŞARJ ETMEYİN 

Buda yanlış bir bilgidir. Her telefonun bir batarya ömrü vardır . Her sıfır düzeyine indiğinde bu ömür gittikçe azalacaktır. Tam tersine %20 civarındayken şarja takılması en uygunudur .

Mete Çolak Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 35.525


En acayip gücümüzdür, kahramanlıktır yaşamak : Öleceğimizi bilip öleceğimizi mutlak