Salı , 29 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / Teknoloji Mağazaları

Teknoloji Mağazaları

Ankara’daki Teknoloji Mağazalarından bahsetmek istiyorum sizlere. Bir çok teknoloji mağazası var ve sıkı bir rekabet söz konusu. Fiyat ucuzluğu açısından hangisi tercih edilmeli ? Hangisinde çeşit daha fazla onlardan bahsetmek istiyorum.

Ankara’da benim gördüğüm teknoloji mağazası markaları şunlar : “Mediamarkt, Teknosa, Bimex, Best Buy, Electro World, Vatan Bilgisayar, Mavi Bilgisayar”.

Bu markalardan Mavi Bilgisayar’ı anlatamayacağım. Çünkü kendisi 2009 yılında battı.

Şimdi her markayı tek tek özetlemeye çalışayım.

Teknosa :

Teknosa markası sabancı’nın gücünü arkasına almış bir firma olduğundan son derece tanınmış bir firmadır. Bu yüzden insanlara güven veriyor ve çok müşteri çekiyor. Fakat fiyat noktasında oldukça pahalıdır. Teknosa’nın ben genelde kapısından fazla girmem. Teknosa’ya sadece kampanya fiyatları olduğu zaman giderim. Çok astronomik fiyat koyuyorlar. O yüzden ankara’da teknoloji mağazalarında pek tavsiye etmeyeceğim bir firmadır teknosa.

Vatan Bilgisayar :

Ankara’da Çukurambar tarafında açtığı mağaza ile Avrupa’nın en büyük teknoloji mağazasını açmış oldu. Bu da Vatan Bilgisayar için çok büyük bir ünvan oldu. Gerçekten çok fazla çeşit görmek isterseniz Ankara’da gidebileceğiniz tek yer. Dedik ya Avrupa’nın en büyük teknoloji mağazası. Bir ara vatan bilgisayar slogan olarak isteseydik 5 milyon laptop koyabilirdik, isteseydik 10 milyar mp3 çalar koyabilirdik vs. gibi reklamlar yayınladı.

Fiyat konusunda da çok iddialı olmasalar bile fiyatları çok uygun sayılır. Bazen kampanya ürünü ile Türkiye’deki en ucuz ürünü buradan alabilirsiniz. Piyasa ile fiyatları genelde aynıdır. Ama en garip özellikleri peşin fiyatına bir ürünü 1.000 TL’ye alıyorsanız kredi kartı ile 950 TL’ye alırsınız. Taksitle ise 850 TL’ye alırsınız. Bu mantığı da çözmüş değilim 🙂 Ama dikkat çekmek için yaptıkları kesin. Genelde burası Card Finans ve World Card ile çalışır. Bonus Card’ı olanlar pek tercih etmesin. Vade farklı satış yapılır.

Best Buy:

Best Buy’a henüz gitme fırsatım olmadığından Best Buy hakkında konuşmam pek doğru olmayacağını düşünüyorum. Best Buy Açıldı konumda biraz Best Buy’a değindim.

Mediamarkt:

Ankara’da fiyat ve çeşit olarak en çok beğendiğim mağaza. Fakat bu firmanın da iş ahlakını sevmiyorum. İş ahlakları konusuna Mediamarkt Reklamları konumda değinmiştim. Oraya bakabilirsiniz. Neyse gelelim Mediamark fiyatlarına ve ürün çeşitliliğine.

Mediamarkt fiyatlarda benim bildiğim Ankara’daki en iddialı firma. Ürün çeşitliliği açısından da Ankara’da Vatan Bilgisayar’dan sonra 2. sırada gelir diyebilirim.

Özellikle laptop fiyatlarında çok cazip fiyatlar mevcut. Bu firmanın da en büyük garipliği internetten satış düşmanı. İnternet sitelerinde sadece pdf broşürleri var. Bakmadan almam vs. gibi reklam sloganlarıyla internet satışına karşı çıkan bir firma.

Bimex:

Hiç alışverişim olmadı. Fiyatlarını hiç beğenmiyorum. Çok pahalı fiyatları var. Üstelik etiketler bile dolar ve euro üzerinden. Ürün çeşitliliği de çok az. Nasıl ayakta durdukları konusunda da bir fikrim yok.

Electro World:

Ürün çeşitliliği fazla olsa da fiyat kalitesi çok güzel değil. Ayrıca ürünü anlatan elemanları bilgisiz sayılabilecek derecedeler. Ne sattıklarını bilmiyorlar diyebilirim. Bir kere alışverişim oldu onda da biraz pahalıya aldım. Hizmetlerinden pek memnun kalmadım.

Sonuç olarak Ankara’da teknoloji mağazası olarak 2 yer var diyebilirim. Birisi Mediamarkt diğeri ise Vatan Bilgisayar. Onlara bakmadan teknolojik ürün almak büyük hata olur.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.476.442


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.