Pazartesi , 13 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Teknoloji Devleri Barışıyor

Teknoloji Devleri Barışıyor

Apple-Samsung2

 

 

TEKNOLOJİ DEVLERİNDEN SÜRPRİZ ATEŞKES

Samsung ve Apple şirketleri tarafından yapılan ortak açıklamada,ABD dışında aralarında var olan bütün davalardan vazgeçmek için anlaşıldığı belirtildi.

DAVALAR DEVAM EDECEK

Şirketler arasında yapılan anlaşmanın herhangi bir lisan anlaşmasını içermediğinin ifade edildiği açıklamada, ABD mahkemelerinde 3 yıldan beri sürmekte olan yüksek maliyetli davaların ise devam ettirileceği bildirildi.

 

Her iki şirkette akıllı telefon ve tablet piyasasında en büyük oyuncular olduğunu bilmeyenimiz yoktur.Hatırlarsanız  2011 yılında ABD’li teknoloji devi Apple, Güney Koreli Samsung firmasının Galaxy cep telefonu ve tabletlerinde iPhone ve iPad’ın bazı özelliklerini kopyaladığını iddia ederek ABD’de mahkemeye başvurmuştu.

PATENT DAVALARI AÇILMIŞTI

İki şirket birbirlerine karşı Güney Kore başta olmak üzere Almanya, Avustralya, Fransa, İtalya, Hollanda, Japonya ve İngiltere’de de patent davaları açmıştı. Amerikan mahkemesi iki şirket arasındaki ilk davada 2012 yılında Apple şirketine zararları karşılığında Samsung tarafından 1 milyar dolar tazminat ödenmesine karar vermişti. İkinci davada ise jüri her iki şirketin de birbirlerinin patentlerini ihlal ettiğine karar vererek Samsung’u 119,6 milyon dolar, Apple’ı ise 158 bin 400 dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti. Üst mahkemede görülen her iki dava da henüz sonuçlanmadı.

 

Berkay Kudal Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 125.525


07.07.2014 Tarihinde bu sitede yazarlığa başladım, sizlere en iyi hizmeti vermeye hazırım.