Cumartesi , 22 Temmuz 2017
Güncel
Anasayfa / Teknoloji

Teknoloji

Hızla Gelişen Teknolojiyi yakından takip etmek istiyorsanız Cihan Blog Teknoloji’yi takip edin.

Kablosuz Pc Şarj Dönemi İntel Başlatacak

ubeam-kablosuz-şarj

Uzun süredir süren çalışmalardan biride kablosuz şarj özelliği.Üzerinde yoğunca bir çalışma yapılan çalışma genelde Akıllı Telefonlar üzerinde yapılmaktaydı.Fakat İntel bunu bozucak gibi. Intel’in PC Client Grup başkan yardımcısı ve genel müdürü Kirk Skaugen’e göre, önümüzdeki yıl itibariyle PC’ler için kablosuz şarj teknolojisi, bir hayal olmaktan çok daha ileriye gidecek. “Birkaç yıl içerisinde kablosuz şarj PC’ler için, tıpkı günümüzde diğer iletişim ... Devamını Oku »

Apple’nın Başı Tekrar Dertte!

Edip_Kisa1

Apple’nın Çinde yaşadığı sorunlarına bir yenisi daha eklendi.China Labor Watch ve Green America‘nın yeni bir raporu Suqian, Çin’de yer alan ve Apple tedarikçisi Catcher TechnologyChina Labor Watch ve Green America’nın yeni bir raporuSuqian, Çin’de yer alan ve Apple tedarikçisi Catcher Technology işletiminde olan Apple Fabrikası mecbur mesai,yangın riski ve zehirli maddelere maruz kalma durumlarından dolayı şikayetlerinin ardından Apple bölgeye inceleme ekibini ulaştırdı. ... Devamını Oku »

Quad HD Nedir ?

wpid-lg-g3.jpg

Bu yazımızda son zamanlarda telefonlarda bulunan teknolojilerde duymaya alıştığımız Quad HD çözünürlüğünü anlatacağız. Quad HD aslında 4 adet HD ekranın bir araya gelmesinden oluşuyor yani bu 4 adet 1280×720 çözünürlük demek oluyor. 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip olan Quad HD ekran LG G3 ile birlikte tanıdık. Quad HD ekran sayesinde BlueRay ekran kalitesine yetişebilmek mümkün gibi… Bu ekran sayesinde telefonlardan daha ... Devamını Oku »

Yeni Mercedes-Benz Actros

01_Startseiten-Template_LKW_Neuer_Actros_4

Mercedes-Benz 'in 2014 yılına damga vuran muhteşem çekicisi ACTROS. Devamını Oku »

ZyXEL 25.Yılı Geride Bıraktı

25th-banner-900x380

ZyXEL 25.Yılı geride bıraktı. ZyXEL ailesinin kutlamasından bütün detaylar haberimizde. Devamını Oku »

Shore Uygulaması ile Duygularımız Açığa Çıkıyor

gg1

Duygu tanıma işlemi yapan Shore adlı uygulama, Almanya merkezli Fraunhofer IIS tarafından geliştirildi. Uygulama, kamera aracılığıyla karşıdaki kişinin yüzünü tanıyarak, onun yaşı, cinsiyeti ve duygu durumu ile ilgili bilgi verebiliyor. Her ne kadar şimdilik böyle bir uygulamanın çıkıp çıkmayacağı kesinlik kazanmıyor olsa da, şirket bu teknolojiyi Google Glass’lar için bir uygulama geliştirmek için kullanmak isteyebilir. Böylece karşınızdaki kişinin sinirli, mutlu, üzgün ... Devamını Oku »

Sözünü Tutmayan Çarpılır Bu Bileklikle Gerçekleşiyor

bileklik

Pavlok adlı cihazın mucidi buluşu hakkında “Düşünün ki, bileziği taktınız ve sabah 6’ya saati kurdunuz. Bilezik belirlenen zamanda titriyor. Sizin bir defalığına uyanmanızı erteleme imkanınız var. Ancak, çalar saati ikinci defa ileri bir zamana almanız durumunda Pavlok sizi küçük bir elektrik akımı ile çarpıyor. Pavlok tüm bunları bileğinizdeki tek bir cihazda birleştirerek, güçlü bir motivasyon metodu ile izleme yeteneklerini bir araya getiriyor” ... Devamını Oku »

Türk Telekom Arena Akıllanıyor!

527b95ca992df1094410ffa1

Galatasaray Spor Kulübü ile TTNET, Türk Telekom Arena Stadyumu’ndaki tüm tribünlerde, “GS TTNET WiFi” hizmeti ile futbol severlere yüksek kapasite ve hızda internet erişimi sağlamak üzere bir işbirliği anlaşması imzaladı. Devamını Oku »

Windows 9’a Yeni Özellik

tp_19073_1400048182

Microsof’un yakında önizleme sürümünü yayınlayacağı Windows 9,önemli bir özellik kazanacak. Microsoft,bu aralar Windows Thrshold’un “Teknik Önizleme” sürümünü önümüzdeki aya yetiştirmek için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Önizleme sürümünde yer aldığı iddia edilen bir işlev ise yeni yapılara yükseltirken zaman kazandıracak. Neowin’in haberine göre Windows Threshold’da bir yapıdan daha yeni bir yapıya güncellemek için sistemi baştan kurmanıza gerek olmuyor.Windows Update’i açarak ... Devamını Oku »

Bluetooth Destekli Akıllı Asma Kilit:Noke

k7

Dünyanın ilk paylaşılabilir asma kilidi ünvanına sahip olan ”Noke” için ne kilit anahtarına, ne de kilit konbinasyonuna ihtiyacımız var.Bu kilit için gerekli olan tek şey akıllı telefonunuz. Adını’No Key (anahtar yok)‘ kelimelerinin birleşiminden alıyor.Kickstarter, “Noke”, donanımı olan  bluetooth desteği ile asma kilit dünyasinda dev bir adım atıyor. Çalışması için sadece cep telefonunuza ihtiyaç duyan cihaz, kilide yaklaştığınızda bluetooth bağlantısından iletişim kurarak tek hamlede devre dışı bırakılabiliyor.Zamandan tasarruf sağlayan asma kilit, ... Devamını Oku »