Salı , 29 Eylül 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Cep Telefonu / Svetofor Alış Veriş Sitesi

Svetofor Alış Veriş Sitesi

svetofor

“Svetofor” kelimesi rusça bir kelime olmakla beraber türkçe karşılığı; “Trafik Işığı”. Bizim bu konuda bahsedeceğimiz ise; Svetefor alış veriş sitesi.

Svetofor genel anlamda Cep telefonları, bilgisayarlar, ev aletleri, ofis ve bankacılık ekipmanları, fotoğraf makineleri, kameralar ve daha birçok ürünü satın alabileceğiniz online alış veriş sitesi. Svetofor iki ülke uzansına sahip bir alış veriş sitesi.

Svetofor, Kırgızistan(www.svetofor.kg) ve Kazakistan(www.svetofor.kz) uzantısına sahip. Sitenin içeriği rusça. Zaten bu bahsettiğimiz iki ülkedede rusça hakimdir. Ben site ürünlerinin fiyatları üzerinde durmak istiyorum. Kırgısiztan bilindiği üzere Kazakistandan daha az gelişmiş bir ülke. Dolayısıyla svetofor.kg’de bulunan ürünler kz’ye nazaran daha ucuz. Ama arada ki fark fazla değil 50 TL civarındadır. Türkiyedeki fiyatlar ile bu sitelerin fiyatları arasında ki farka değinecek olursak; örneğin cep telefonu…

iPhone5

Ülkemizde ucuz telefon bulmak bir hayli zor. Yurtdışından cep telefonu getirtmek ucuz olabiliyor ama son zamanlarda çıkan kanunla beraber bu ucuzluğunda önüne geçilebildi. Yurtdışından gelen cep telefonları için ayrıca 100 tl ödenmesi öngörülmüştü. Bilgisayarlar ve diğer bazı ürünler genel itibari ile Türkiye’deki fiyatı ile pek fark yok diyebiliriz. Ama cep telefonları gerçekten farkediyor. Türkiye’de en ucuzu 500 TL olan bir cep telefonunu Svetofor’da 350 TL civarında bulmak kolay. Fakat şunu es geçmemek gerekir ki bahsedilen bu ülkelere gönderdiğimiz para orantısal olarak oraya ulaştığında dolar kuru farkından dolayı düşmekte. Biz 400 TL gönderdiysek oraya 350 TL gibi bir para gidiyor. Burada kayıt olmasını da hesaplarsak cep telefonu alırken biz 50 TL veya daha fazla kardayız. Gönderdiğimiz paranın büyüklüğü arttıkça kesilen para miktarıda artıyor. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğun da gene de karlı bir alış-veriş yapabiliyor. Yurtiçi garantiyi kafaya takmayan biriysek uygun bir fiyata uygun bir ürünü alabiliriz.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 523.567