Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / Sütle Kavrulmuş Kabak Çekirdeği

Sütle Kavrulmuş Kabak Çekirdeği

Siz hiç sütle kavrulmuş kabak çekirdeği duydunuz mu ? Nevşehir, Kapadokya yöresine ait bu lezzet yüzyıllardır süre gelmektedir. Nevşehir’in kırsal bir bölge olmasından dolayı kabak yetiştirme oranı çok yüksek olduğundan dolayı halk böyle bir üretime yönelmiştir. Sütle kavrulmuş kabak çekirdeği piyasada satılan diğer kabak çekirdeklerine pek benzemez. Rengi solmuş gibi duran kabak çekirdekleri ise sadece sözde kabak çekirdeği olabilir. Hakiki sütle kavrulmuş kabak çekirdeği altın rengindedir. Zaten mali değeri de altın gibi değerlidir. Sütle kavrulmuş kabak çekirdeğinin, daha doğru kabak çekirdeklerinin borsası vardır adeta. En kaliteli kabak çekirdeğinin fiyatı 13 TL’de olabilir 30TL’de. Eğer siz tam mevsiminde alırsanız 13 TL’ye almanız mümkün. Mevsim dışında ise 30 TL’ye kadar çıkabilir.

Peki siz Nevşehir’de değilseniz nasıl satın alacaksınız bunu ? İşte bir ilk başlatılarak Hediyeler Dünyası online olarak sütle kavrulmuş kabak çekirdeğini satmaktadır. Sütle kavrulmuş kabak çekirdeğinin ulaşamadığı yerlere Hediyeler Dünyası hizmet vermektedir. Şu an kabak çekirdeği mevsimindeyiz ve fiyatlar çok uygun siz de kabak çekirdeği almak isterseniz aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

http://www.hediyelerdunyasi.com.tr/kategori/sutle-kavrulmus-kabak-cekirdegi.aspx

Verdiğim linkte sadece sütle kavrulmuş kabak çekirdekleri bulunmaktadır. Hediyeler Dünyası’nın sitesinde diğer kabak çekirdeği çeşitleri bulunduğu gibi çiğ kabak çekirdeği de mevcuttur. Siz alıp kendiniz de kavurabilirsiniz.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.221


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.