Perşembe , 29 Ekim 2020
Güncel
Anasayfa / Yazılım / SQL / SQL Kitabı

SQL Kitabı

Web dünyasına webmaster olarak girmek istiyorsanız sizin için çok önemli bir kitap tavsiye etmek istiyorum. SQL yapısını anlamak veritabanı yönetiminde size oldukça yardımcı olacaktır.

Mysql, Mssql vs. sql sistemlerinin genel mantığını anlatan bu kitap ile SQL yapısını anlayacak ve yazdığınız dile göre syntax’ı bilmeniz durumunda rahatlıkla sql sorguları yazabileceksiniz.

Ben çok faydasını gördüm ve PHP çalışmalarımda Mysql’i anlamak için bu kitabı kaynak olarak kullanıyorum. Size de tavsiye ederim.

Kitabın en güzel özelliği de yanında verilen cd’si. CD içindeki sql tablolarını kullanarak kitaptaki sorguları yapabilirsiniz. Böylelikle uygulama alanında da kendinizi geliştirmiş olacaksınız.

Kitabı temin etmek istiyorsanız Alfa Yayınları – SQL Herkes için diye kitapçılardan isteyebilirsiniz.

Kitap hakkında sormak istediğiniz sorular olursa bana sorabilirsiniz. Kod yazma hayatınızda hepinize başarılar diliyorum.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.480.192


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.