Salı , 7 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Sony Xperia SP Alınır mı ?

Sony Xperia SP Alınır mı ?

Merhabalar arkadaşlar,

xperia-sp-gallery-02-1240x840-26584aec7cb213dc0d327ca35a959d35

2370 mAh’lık bataryası ile öne çıkan zamanın fiyat performans cihazı olarak değerlendirilen SP… Evet, Mobil Teknoloji’nin ilerlemesi ile beraber incecik cihazlar, haliyle 1 günü zor çıkaran mobil teknoloji…

SP alıp almama konusunda kararsız olanlar için direk olarak bataryadan konuya girmek istedim, çünkü siz gerçekten; benim için sadece batarya önemli; diyorsanız SP alabilirsiniz..

Sony böyle kaliteli bir isme sahip olmasına rağmen; siyahlara pek önem vermiyor olsa gerek ki TFT Ekran kullanıyor.. Discovery gibi General Mobile Markası’nın ortalığı sarsan modelinde bile IPS ekran kullanılırken ve bu cihaz 600 TL gibi bir rakamla piyasaya sürülürken SP’ye F/P demek ne kadar doğru olabilir bilmiyorum ama Sony’nin TFT ekranlı bu telefonu F/P olarak 1250 TL’den piyasaya sürülmüştü şuan ise ürünü 850 civarında bulabilmek mümkün..

0.79 W/kg (vücut)’lık SAR değeri ile SP’nin sağlıklı bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. SP’nin olumsuz yanlarından biri de Ahize sesinin normale göre kısık olması. Bir telefon için her ne kadar akıllı telefon olsa da önemli bir yön olan ahize sesinin kısık olmasını da şiddetle eleştiriyorum… Çünkü 1250 TL verip zamanın da bu telefonu alanlar ahize sesi kısıklığı ile karşı karşıya kalacaklarını düşünmemişlerdi belkide.

Akıllı telefonlar sitelerinde çok aşırı derecede övülüp sevdiriliyor bu şekilde ufak tefek sorunlar karşısında kullanıcılar ise sineye çekiyorlar. Fakat bu pekte güzel bir şey değil. Çünkü bu şekilde ilerlemeninde önüne geçilmiş olunuyor. Sony gibi önemli markanın ve Walkman markasının sahibi ses ustası bir markanın telefonun  ahize sesinin kısık olması eleştiriyi hakediyor doğrusu.

Fotoğraflar için PhoneArena’ya teşekkürler..

SP ile ilgili tüm kullanıcıların yorumlarını bekleriz.

Selamlar.

Ahmet Genç

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 520.219