Çarşamba , 4 Ekim 2023
Güncel
Anasayfa / İnternet / Site Yenilikleri

Site Yenilikleri

Siteme bir kaç yenilik eklediğimi duyurmak istedim. Bu yenilikleri bir arada toplayıp anlatayım dedim. Yaptığım yeniliklerle blogumun daha kolay ve işlevsel kullanılmasını amaçlamaktayım.

Neler Eklendi ?

Siteme eklenen özellikleri önce sıralayalım.

1. Google Friend Connect

2. Feedburner RSS

3. E-Posta ile Abonelik

4. Wibiya Toolbar

Şimdi de bunlar ne işe yarar kısaca bahsedelim.

1. Google Friend Connect

Google Friend Connect ile artık sayfama direk olarak kayıt olabileceksiniz. Sayfamın takipçileri arasına girebileceksiniz. Sitemin sağ tarafındaki friendconnect sekmesini görürsünüz.

2. Feedburner RSS

Bu da RSS okuyan programlar, ipod,phone tarzı taşınabilir cihazlar ile sitemi takip edebilirsiniz

3. E-Posta ile Abonelik

Sitemin şu an en işlevsel özelliği olduğunu düşünüyorum. Sağ taraftaki kutucuğa e-posta adresinizi yazacaksınız. Daha sonra size bir e-posta gelecek. O e-posta’yı onaylarsanız siteme abone olmuş olacaksınız. Feedburner tabanlı olduğundan kesinlikle spam mesaj almazsınız. Zaten Feedburner Google’ın bir hizmeti. Google’ın kalite politikasını bilmeyen yoktur sanırım. Günde 20 yazı dahi yazsam sadece 1 mail alırsınız. Mailin en altında abonelikten çık linki vardır. İstediğiniz an bu linke tıklayıp abonelikten çıkabilirsiniz. Ayrıca 20 konunun herbiri özet şekilde mailinize gelir. Beğendiğinizi devamını oku diyerek siteme gelerek okuyabilirsiniz. Kesinlikle sizi sıkmayacak bir uygulama.

4. Wibiya Toolbar

Bu toolbar sayesinde sitemi daha işlevsel kullanacaksınız. Facebook Hayran sayfama tek tıkla abone olabileceğiniz gibi, Twitter ile beni takip edebileceksiniz. Sitemde kaç kişi online göreceksiniz. Sitemin dilini değiştirebileceksiniz. RSS uygulamasını göreceksiniz. Youtube paylaşımlarımı göreceksiniz ve daha bir çok özellik ile wibiya toolbar sitemi kullanmayı keyifli hale getirecek.

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.655.227


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.