Perşembe , 14 Aralık 2017
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Din / Sıkıntı Duası

Sıkıntı Duası

Sıkıntı Duası, Ruhi Bunalım ve Sıkıntılar Esnasında Okunacak Dua

Selamün Aleyküm Arkadaşlar

Kalplerimizin sıkıldığı, ruhlarımızın daraldığı bu anlarda Ruhları sıkan ve daraltan Kâbid olan Allah, isterse Bâsit olan Allah ruhları bu sıkıntıdan kurtarır. Bunun için duaları kabul eden Mûcib olan Allah’a dua etmemiz gerekir.

Bugünkü duamız Sıkıntı duası olacak, duamızın arapça orjinal metni, latince yazılımı ve türkçe manası olacak. İnşaallah bu dua ile sıkıntılarımızdan kurtuluruz. Allah bizi kalp sıkıntılarından korusun inşaallah.

Sıkıntı Duası Arapça Orjinal Metin

dua

Sıkıntı Duası Latince Yazılım

Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ ze’l-Arşi’l-Mecîd! Yâ Mubdiu, Yâ Muîdu! Yâ Fe’âlun limâ yurîd! Es’eluke bi nurî vechikellezi mele’e erkâne’ arşike ve es’eluke bi gudretikellezî kadderte bihâ alâ halkike ve bi rahmetikellezi vesi’te kulle şey’in lâ ilâhe illâ ente, Yâ Muğîsu eğîsnî, Ya Muğîsu eğîsnî, Ya Muğîsu eğîsnî

Sıkıntı Duası Türkçe Meali

Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Yâ Vedûd ! Ey yüce Arşın sahibi! Ey her şeyi hiçten yaratan Mubdi! Ey ölmüş yaratıkları yeniden yaratacak Muîd! Dilediğini yapabilen Allah’ım.

Arşının rükünlerini dolduran Zâtının nuru hürmetine, bütün yaratıklara gücünün yettiği kudretin ve her şeyi içine alan rahmetin hürmetine… Sana yalvarıyoruz… Senden başka ilah yoktur.

Ey imdad isteyenlerin yardımcısı !Bizim imdadımıza koş ! Ey zorda kalanlara yardım eden ! Bize yardım eyle

———-

Lütfen emeğe saygı gösterip duaları başka sitelere http://www.duagunlugu.com ismini kullanmadan ekleme yapmayınız. Elimde tek tek yazdığım bu dualara kaynak gösterilmeden farklı sitelerde yayınlanmasına hakkımı helal etmiyorum. (İsteğiniz şekilde yaymakta özgürsünüz, fakat lütfen kaynak belirtin)

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.349.340


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.
 • kedi

  Allah razi olsun bu ne güzel bir yalvaris yakaris,bu ne güzel Allah´´a yaklasim daralan kalbimizi,genislemesi rahatlamisi icin ´yüce Rabbim´´i kalbimizi O´´na zikretmek icin bir dua..Bu dua sebebiyle sürekli kalbimde Rabbim´´í zikretmesi icin bir bahane olur insallah.

 • Anonymous

  Selamunaleykum,

  Allah sizlerden razi olsun. Allah sizleri cennette Peygamber efendimizin (Sallahu Aleyhi Ve Sellem) komsusu eylesin. InsaAllah Herseyin hayirlisini nasip eder.

  Selam, ve dua ile.

 • FeeLCk

  selamun aleykum

  gerçekten o kadar guzel bı dua kı solerken butun tuylerım dıken dıken oluyor Benıde ıcınde bulundugum sıkıntıdan kurtarcagına ınanıyorum ztn en buyuk etken de ınanmak degılmı Allah'ıma Hamd Ve sukurler olsun

  Sağlıcakla kalın

 • ckusmez

  aleyküm selam gerçekten inanmak çok önemli.

 • Anonymous

  Allah razı olsun paylaşımdan dolayı.
  Bir arkadaşım için başka bir sitede yazacaktım ama yazacağım o sitede de bu sitenin reklamını yapmak doğru olur mu bilmiyorum.Eğer ki alırsam alıntı olduğunu ve adresini belirteceğim mutlaka.Kimsenin hakkını almak istemem.Hakkınızı helal edin.

 • Anonymous

  BU MESAJI OKUYAN HERKESTEN YARDIM ISTIORUM BENIM VE SEVDĞİM KİŞİ İÇİN DUA EDIN BIZ AYRILMAYALIM BUTUN SEVENLER AYRILMASIN AMİN…….

 • Anonymous

  Allah razı olsun arkadaşım… Bayramınız kutlu olsun şimdiden

 • Anonymous

  Allahım sen yardım et.benim içinde dua edin lütfen sıkıntımın gecmesi icin.herkes hakkında hayırlısı en kısa zamanda gerceklersir insaallah.

 • Anonymous

  BANADA DU A EDİN ARKADAŞLAR LÜTFEN ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN BU KULUNU YARDIM ET AMİN

 • Nur

  Allah razı olsun bu güzel dua için.Okudukça ferahladım.içimdeki sıkıntı hafifledi.Rabbim tüm darda olanlara yardım etsin.Sııntılarını tez zamanda gidersin.

 • Anonymous

  ALLAH RAZI OLSUN.RABBİM HER BİRİMİZİN SIKINTILARINI EN KISA ZAMANDA GİDERSİN İNŞAALLAH…AMİN

 • Anonymous

  çok güzel dua allah razı olsun bütün sıkıntıda olanların yardımcısı olsun inşallah

 • Anonymous

  Allah razı olsun benim içinde dua edin kardeşlerim..

 • Anonymous

  kardeşim güzel dua allah senden razı olsun inşallah okuyarak benimde sıkıntılarım ve dua dileyen bütün kardeşlerimin sıkıntıları dağılır allah yar ve yardımcımız olsun

 • Mine Elbir

  Gercekden cok tşk ederiz bize bu konuda yardımcı oldugunuz için..ben cok asırı daralan sıkılan bi insanım manevı olarak cok sıkılıyorum bazen hayattan olmek ıstıyorum o derece arada bir herseyden bunalıyorum saclarımı yolup gecesıye kadar aglıyorum bunun caresını arıyordum bakdım okumamla hemen kendıme geldım içim ferahladı gercekden ALLAH razı olsun…!!

 • Anonymous

  ALEYKÜMSELAM HOCAM ALLAH SİZDEN RAZİOLSUN İNŞALLAH UZUN VE SAGLIKLI SİHATLİ ÖMÜRLER VERSİN İLMİNİZE VE EFENDİ HAZRETLERİNEDE SİZİN GİBİ İLİMLİ İRFANLI FAZİLETLİ BİRİSİNİ YATİŞTİRDİGİ İCİN HAKTEALA ONDANDA RAZİ OLSUN BÖYLE EGİTİCİ VE ÖGRETİCİ BİLGİLERİNİZİN DEVAMINI VERSİN ELLERİNİZDEN ÖPERİM NE OLUR DUANIZA MUHTACIZ BİZ GÜNAHKAR KULLAR İCİNDE DU EDİN İNŞALLAH SELAMÜNALEYKÜM.

 • Anonymous

  allah razı olsun inşallah sıkntılardan kurtuluruz.

 • Anonymous

  cümlemize amin koçlarım.

 • Anonymous

  allah razı olsun herkezlerden dua ederken bızlerede dualarınızı eksık etmeyın sagolun sımdıden arkadaslar

 • Kazım

  Rabbim o kadar yakınki kuluna cenab-ı Allah şöyle buyurmuş "bir kulum ellerini açıp bana dua ederse ben o kulumun bana açılan ellerini geri çevirmekte haya ederim"bu cümle tanımlamaya yetmezmi ALLAH'IN kuluna nekadar yakın olduğnu…bi düşünelim müslüman kardeşlerimiz.rabbim kimseyi yalnız bırakmaz….

 • seda

  Allah razı olsun sizden ama sormak istediğim bu dua kuran-ı kerim de hangi surenin içinde geçiyor. şimdiden teşekkür ederim

 • sema

  allah hepınızın sıkıntılarının dermanını verr ınsallah o herseyı gorur ve bılır bundan suphemız yok allah razı olsun

 • marastube

  kardeş! amin
  amma bu hakkımı helal etmıyorum neyın nesı 1 yasıma daha gırdım.bunun turkçesı;sıtemın reklamnı yabmayana hakkımı helal etmıyorum.

  ayrıca dunya artık cok kucuk ınternette yuzlerce sıtede aynı yada benzerını bulablırısın.

 • Anonymous

  bende de bi boy komplexi var bi türlü atamıorum.1.76 boyum var ama komplexteyin.dua okuyup rahatlamak istiorum

 • sillelim-42

  Emege geçenlerden allah razı olsun..

 • Anonymous

  ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH BİZLERİ SIKINTILARDAN KURTARIR AMİN HERKEZ BUNUN İÇİN DUA ETSİN

 • Anonymous

  allah razı olsun kardeşim çok güzel bir dua sizden allah rızası için dua etmenizi temenni ederim.okadar çok sıkıntı varki etrafımda kendimi kör bir kuyuda hapsolmuş sanki bütün herşey üzerime kapanmış cıkmaz karanlık bir yerdeyim düşündükce cıkış bulamıyorum maddi manevi hakikaten alla bir an önce siz degerli din kardeşlerimin duaları ile eni bu hezayandan kurtarsın.allah razı olsun şimdiden hakkınızı helal edin.

 • bilmem.

  Bu dua o kadar başka ki okurken içimde birşeyler hissediyorum.Kafam okadar bulanık ki yaradandan başka kimsen yok.Rabbim kimseyi kötü ile hayırsız ile sınamasın karşılaştırmasın.Hayırlı olan ne ise onu nasib etsin cümlemize.Amin.

 • Anonymous

  Allah Razı olsun Çok Saolsın

 • miraç

  Allah hepimize sağlık sihhat ve iman gücü versin.Allah tan başka sığınacak güvenecek kimsemiz yok aslında bunu skıntılı günlerimde anladım.Rabbimi çok seviyorum bana yardım edeceğini de biliyorum.Ki dün okuduğum Kur-an ı Kerim ve kıldığım namazdan sonra vallahi kuş gibi oldum.AYrıca Hz.Eyub un duasını da okuyalım ;

  Rabbi İnni messeniyedurru ve Ente Erhamür rahimin.
  Ya Rabbi zarar bana dokundu.Sen merhamet edensin en merhametlisisin.Bana da merhamet eyle ya rabbi!

  Amin.

 • flo_black

  çok sıkıntılıyım kardeşlerim içimde bişi var çıkamayan uyumak istiyorum ömür boyu yada rabbimle başbaşa kalmak sadece onla konuşmak cihanın sultanı gibi bi dağa çekilmek secdeden kalkmamak rüyalarımda onu görmek cihad etmek uğrunda ölmek ama ben değmem ki ne bunları yapmaya gücüm nede aklım hata dolu benim hayatımda güzel Allahım bakıyo yüzüme biliyorum ellerim uzattım bekliyorum ve yine biliyorum o ellerini uzatanlara bişiler koymamaktan haya eder……sizde yardım edin bana kardeşlerim lütfen banada dua edinki ahirette karşılaştığımızda size teşekkür edeyim…ben çok tuzlu bi denizim kendime hayrım yok sizden hayır beklerim…gerçek aşkla mecazi aşkı birbirine karıştırmamanız dileğiyle Allah yar ve yardımcınız olsun..

 • Anonymous

  Allah rızası için bu günahkar kardeşinize de dua edin ey mümin ve mümine kardeşlerim

 • Anonymous

  kalbim sıkıntıyla dolu bir kere gülemiyor ağlayamıyorum yerimde duramıyorum. derin nefes aldığımda kalbim açılıyorr ama hemen geri kapanıyor ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN ALLAH RIZASI İÇİN…

 • Anonymous

  BU GÖK KAPILARINI TİTRETEN DUA: İSM-i AZAM'DIR
  BUYRUN AÇIKLAMASI:
  Asr-ı Saadette ticâretle uğraşan bir tâcir mümin vardı. Bu tacir, ticaretinde helâl-haramı gözetir, Allah ve Resulü için bu ticareti yapar, herkesin hakkına riayet ederdi. Ticaretini Şam ile Medine arasında gerçekleştirir, çoğunlukla da ticaret kervanları ile hareket etmez, tek başına yolculuk yapmayı severdi.

  Bir alacağını almış, satacağını da satmış ve Şam'dan Medine ye doğru hareket etmişti. Epeyce yol almıştı ki, baştan aşağı silahlı bir eşkıya ile karşılaştı. Eşkıya bu mümin taciri tehdit etti;

  Eşkıyâ: "Mallarını şuraya indir, develerini de şu ağaca bağla."

  Mümin tâcir: “Mallarım senin olsun, beni bırak gideyim."

  Eşkıyâ: "Bugüne kadar soyup da öldürmediğim kimse yok Senin hem mallarını alacağım, hem de canını."

  Mümin tâcir: “Madem beni öldürmeye kararlısın, senden son bir talebim var"

  Eşkıyâ: “Söyle talebini"

  Mümin tâcir: “Ben Müslüman'ım abdest alıp, iki rekât namaz kılayım ondan sonra beni öldür."

  Eşkıyâ, izin verir. Tâcir önce abdestini alır, sonra da İki rekât namaz kılar ve ellerini Rabbine açar:

  " Ya Vedud! Ya Vedud! Ya Ze'l-arşi'l-mecîd! Ya Mübdi, Ya Mu'id! Ya Fe'aalün lima yürid! Eselüke bi-nuri vechike'l-lezi mele'e erkane arşike ve es'elüke bi-kudretike'l-leti kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! Ya muğis, eğisni! "

  Mümin tâcirin duâsı bitmişti ki, çok garip bir hâdise meydana gelir. Birden beyaz bir at üstünde yeşil elbiseli, elinde de harbe olan bir süvâri peydâ oldu. Eşkıyâ şaşırmış, ne yapacağını bilemez bir durumdaydı. Eşkıyâ, tâciri ve malları unuttu, ortaya çıkan bu süvâriye saldırdı. Süvâri, bir darbe ile eşkıyayı yere düşürdü.

  Süvâri, tâcire dönerek: “Öldür bu eşkıyayı" dedi.

  Mümin tâcir: "Ben hayatımda kimseyi öldürmedim, insan öldürmeyi hoş görmem. Beni bağışla."dedi.

  Sonra süvâri, eşkıyâyı bir darbe ile öldürdü.

  Tâcir sordu: “Sen kimsin?"

  Süvâri: “Ben üçüncü kat gökte duran bir meleğim. Bu adamı öldürmeyi Allah Teala bana nasip etti. Sen namazından sonra ellerini kaldırıp duaya başladığında, gök kapılarının çalındığını duyduk, öyle şiddetle çalınıyordu ki. Mühim bir hadisenin olduğunu anladık. İkinci defa dua ettiğinde gök kapıları açıldı. Üçüncü defa dua ettiğinde, Allah Teala, Cebrail Aleyhisselam'ı görevlendirdi.

  Cebrail Aleyhisselam şöyle dedi:

  ‘Dua eden falan mümini kim kurtaracak"Ben talep ettim de görevlendirdiler. Ey Allah Teala'nın mümin kulu! İyi bil ki! Senin yaptığın bu duayı kim yaparsa Allah Teala onun sıkıntısını giderir, ona yardım eder.”

  Bu hadiseden sonra mümin tâcir, yola koyulur ve Medine'ye varır. Soluğu Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem'in huzurunda alır ve başından geçen hadiseyi anlatır. Taciri dinleyen Kâinatın Efendisi Sallallahu aleyhi ve sellem, şöyle buyurur:

  "Muhakkak ki, Allah Teala sana Esma-ül Hüsna'yı telkin etmiş. O isimlerle Allah Teala'ya dua edilirse, istenen verilir."[1]
  Kaynaklar

  [1] http://www.islamiforum.com/lofiversion/index.php/t20435.html

  • berna

   Lütfen banada dua Edin:( hic bir sorun olmadan aglamam geliyor icim sikiliyoor 18 yasindayim

 • köpek

  vallaha sıkılınca ne yapılır yazacaktım daha hayırlı olur dedim ve duayı açtım hem vaktimi geçirdi hem de gerçekten sıkıntımdan kurtuldum ALLAH bu duayı yazana razı olsun saygılarımı sunarım arkadaşlar 🙂

 • Anonymous

  ALLAH BİN DEFA RAZI OLSUN BU DUAYI PAYLAŞANDAN…

 • ahmet

  mrblar iyide bunun okunusu nasıl turkcesını verdınız bıde yazı olarak arapcaverdınız dualar gıbı okuma sansımız yokmu bunu varsa bi zahmet verın bunları yazan ve yaınlayan arkasım

 • seher

  hepinizden ALLAH razı olsun..

 • HABİL

  ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN LÜTFEN BENİM İÇİNDE DUA EDİN BENİMDE AİLESEL SIKINTILARIM VAR RABBİM İNŞALLAH HEPİMİZİN SIKINTILARINI GİDERİR… AMİN

 • halis

  bu duaları yazanlardan rabbim razı olsun hakkınızı helal edin

 • Anonymous

  Vallahi sıkıntım geçti Çok teşekür ederim

 • çare

  arkamdan kuyumu kazıyolar..hem de inançlı bi insana yapılacak en adi şekilde..ahlaksız yollarla..ben de mücadelemi vericem..rabbime bağlılığımı göstericem..nolur dua edin..bu hafta benim için çok önemli olabilir.

 • buserap

  iyi geceler herkese.. çok mutsuz ve sıkıntılı günler yaşadım şu 15 yıl içinde. depresyon ve bir çok manevi maddi olarak kötü yıllar geçirdim. Allaha hamd olsun. allah beterinden korusun. ama bir türlü toparlanamadım. geçmişin sıkıntısı benimle. mutsuzum. allahtan korkuyorum böyle mi gidecek durumum diye.. çok dualar ettim. beterinden korktum.. nolur dua edin benim için… allah herkesin hayırlı dualarını kabul etsin.amin

 • Anonymous

  merhaba,Bende çok sıkıntılı ve buhran dolu günler geçiriyorum.Kendimi sadece dualara verdim.İnşallah Allahım en kısa zamanda beni bu zor günlerden kurtarır.Allah hepimizin yardımcısı olsun…

 • dilek

  inşallah içimin sıkıntısını geçirebilir cünkü gercekten çok bunalıorum evdede kimse yok sanki cehennemdeyim yaa okulu özledim okulumA GİTMEK İSTİYORUM uyumak istiyorum napiim napiim???

 • biz

  ALLAH'tan en kısa zamanda dualarımızı kabul buyurmasını diliyorum.O yardım edenlerin en hayırlısıdır.amin.

 • Anonymous

  s.a ben bir anneyim kızım yurt dışındA OKUMAYA gitti
  orda bir yabancıya gönul verdi herkes benim kızım dua etsin ne olursunuz kızım bu sevdadan kurtulsun kızıma akıl fikir versin yardım edin dua edin

 • Anonymous

  duayı paylaşandan Allah razı olsun. Lütfen bana da dua edin.Allah dualarımız kabul etsin 🙂

 • Anonymous

  Okuyayım bakayım işe yarayacakmı 😀

 • OMER

  ALLAH razi olsun kardesim ellerini saglik insallah ALLAH bu duanin hormetine her kim okuyorsa duasini kabul etsin tum sikintilarini gidersin bu duanin hormetine ALLAH seninde dualarini kabul etsin

 • davut

  aynen ole

 • a

  lütfen sende yazdığın duaların kaynağını belirt nerden nasıl buldun hangi kitaptan geldi kim rivayet etti belirt