Çarşamba , 2 Aralık 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Sıhhiye Köprüsü

Sıhhiye Köprüsü

Ankara’nın herhalde orta noktasıdır Sıhhıye Köprüsü 🙂 Ankara’ya yeni gelmiş kişiler hele ki küçük şehirden geliyorsa çok şaşırır. Sağa sola koşuşturan insanlar, koşuyor gibi yürüyenler, bağıranlar, korna sesleri vs. sanki yangın yeri 🙂 Bir çok kişi Sıhhiye Köprüsünü merkez olarak kabul etmektedir. Her türlü buluşmalar burada olur.

Sıhhiye köprüsünü biraz da konum olarak anlatalım. Ankara’yı bilmeyenler için Sıhhıye Köprüsü maltepe pazarı (yeni yeri), kızılay, adliye binası, hastaneler, ankara dil tarih fakültesi çemberinde bulunur. Sıhhiye köprüsünün altından ve üstünden herhalde Ankara’nın gidemeyeceğiniz noktası yoktur. Ankara’da ulaşım zaman alabilir ama zor değildir. Çünkü bir tek yerden her yere gidilmesi gerçekten büyük bir imkandır. Bu anlamda Ankara’nın otobüs sistemi çok güzel. Zaten boşa 2009 Avrupa Yaşanabilir Kent ödülünü almadı.

Madem bu kadar anlattık bu köprüyü bir de Google Haritası‘ndan yerini verelim.

Sıhhiye Köprüsü Celal Bayar Bulvarı olarak da bilinmektedir. Ama herkes Sıhhiye Köprüsü der.


Daha Büyük Haritayı Görüntüle

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.486.247


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.