Perşembe , 16 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Renkli Yünlerle Hayatı Renklendirin

Renkli Yünlerle Hayatı Renklendirin

Fotoğraf0697

2/168- Ey insanlar! Yeryüzündeki şeylerin helal ve temiz olanlarından yiyin! Şeytanın izinden yürümeyin. Çünkü o sizin için apaçık bir düşmandır.

Selamün aleyküm. Sevgili dostlar,

Bu seferki yazımı soğuk bir Silvan akşamında yazıyorum. Kış soğuk yüzünü iyiden iyiye gösterdi. Buna bir de elektrik kesintileri eklenince hayatımız zorlaştı. Ama elbette Allahu Teala her zorlukla birlikte bir kolaylık vermiştir.

Bugün hanım kardeşlerim için bu soğuk günlerde evlerinde otururken renkli yünlerle yapabilecekleri tığ işi ve örgülerden bahsedeceğim. Hafta sonu bir arkadaşıma misafir oldum. Baktım salonda bir sepet dolusu renkli yün. Abla kardeş tığ işi battaniye yapıyorlar. Benim de çok hoşuma gitti ve fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşmak istedim.

Renkli yünlerle yapabileceğiniz battaniyeleri katlayıp kanepelerinizin bir kenarına koyabilirsiniz.Hem çok hoş görünür hem de uzanıp televizyon keyfi yaparken üzerinize örtebilirsiniz.Bütün yapılan bir model tercih edebileceğiniz gibi motif motif yapılan bir modeli de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca sizlerle 3,5 aylık yeğenim için başladığım “karanfil yaprağı” modeli uygulayarak yaptığım yeleği de paylaşmak istiyorum. “Karanfil yaprağı” modelinin yapılışını resimli yapılış adımlarını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Yeleği bitirdikten sonra fotoğrafını çekip sizlerle paylaşacağım inşallah. Şimdiden kolay gelsin. Allah’a emanet olun.

3 ilmeği birlikte örüyoruz. Şişi tam çıkarmadan ip doluyoruz. aynı yere tekrar batıyoruz. Böylece eksiltmiş olduğumuz 3 ilmeğin yerine şişimizde 3 ilmek oluyor.Arka sırayı ters örüyoruz.Böylece modelimiz ortaya çıkıyor.

Selma Bulut Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 12.575


Türkçe öğretmeniyim. Halen MEB'de görevimi sürdürmekteyim. Cihan Blog'un gelişerek daha büyük kitlelere ulaşması konusundaki isteğim ve inancımdam dolayı buradayım.