Pazar , 25 Ağustos 2019
Güncel
Anasayfa / off-Topic / Ticaret / Sanal Pos

Sanal Pos

Sanal PosFacebook’taki Ticaret Sayfamızdaki arkadaşların soruları üzerine sanal pos üzerine bir yazı yazmayı uygun gördüm. Tüccar arkadaşlarımızın nasıl sanal pos alabilirim ? soruları üzerine bu konu hakkında bilgi vermek istedim.

Sanal Pos almak gerçekten çok kolay değil. Ben bugüne kadar bir çok bankadan sanal pos aldım. Fakat alamadığım bankalar da var. Türkiye İş Bankası ve Akbank sanal poslarını alamadım. Türkiye İş Bankası’nı alırım gibi geliyor. Ama Akbank şu aralar zor gibi görünüyor.

Sanal Pos almak için yapılan ilk hata şu. İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi gibi büyük bankalardan sanal pos istemek oldukça yanlış bir davranış. Hele ki daha 1-2 senelik firma iseniz hiç boşa kalkışmayın derim.

Yeni bir şirket iseniz ve sanal pos alacaksanız ilk öncelikle küçük bankaları deneyin derim. Türkiye Finans ve Card Finans benim 25 gün gibi kısa bir sürede sanal pos edinmemi sağlamışlardı. Küçük bankalar piyasada söz sahibi olmak için biraz daha fazla risk alıyorlar. Büyük bankalar ise burnundan kıl aldırmıyor. Ya sizin çok büyük olduğunuza inanacak ya da sanal posu vermek için süründürecek. Büyük bankalardan ben 5-6 ay gibi sürelerde alabildim. İş bankası için ise 1 yıldır uğraşıyorum. Bir kaç kez red yedim.

Sanal Pos ile Normal Posu karıştırmayın sakın. Bir çok kişi aynı sanıyor. Sanal Poslar minimum 1 ay gibi sürede bağlanırken normal pos cihazları 2-3 günde bile takılabiliyor.

Bir de sanal pos konusunda biraz bilgi edinin. Bir webmaster bilgisine sahip olmasanız bile bir webmaster arkadaşınızdan sanal pos hakkında bilgi alın. İnanın gittiğiniz bankadaki memurlar bile sanal pos dediğinizde Mobil Pos sanacaklar. Sizin kendinize güvenli tutumunuz ve kararlılığınız sanal pos alma sürecinize etki edecektir.

Alacağınız e-ticaret scripti eğer bankalar tarafından tanınan bir sistem ise bankalar olaya daha sıcak bakacaktır.

Sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılarımla,

Cihan KÜSMEZ

Cihan KÜSMEZ Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.410.611


2002 yılında başladığım yazı hayatıma ilk önce 2007 yılında blogspot ile devam ederken daha sonra 2009 yılında Wordpress ile devam ettim. 2009'dan bu yana Cihan Blog'ta yazmaktayım. Yazılım, Diziler ve Sosyal Medya ağırlıklı yazıların yanı sıra güncel konular ile ilgili yazılar da yazmaktayım.