Cumartesi , 4 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Teknoloji / Samsung Hakkında Şok İddaa !

Samsung Hakkında Şok İddaa !

968269_detay

Samsung, Çin’deki tedarikçilerinde çocuk çalıştırma iddiası ile sarsıldı. Samsung, geçen hafta üretiminde çocuk işçileri asla çalıştıramayacağını duyurmuştu.

Güney Kore merkezli teknoloji devi,  Çinde’ki  tedarik şirketlerinde çocuk işçileri çalıştırdığı iddiasıyla gündeme geldi. Merkezi New York olan Chine Labor Watch adlı denetim şirketi, Samsung’un Dongguan şehrinde faaliyet gösteren ShinYangElectornic adlı şirkette 5 çocuk işçi çalıştırdığına dair kanıt bulduğunu iddia etti. Samsung yetkilileri geçen hafta yatırımcılarına yaptığı sunumda, şirketin ürünlerinin üretim aşamasında kesinlikle çocuk işçilere izin verilmediğini belirtmişti. Samsung, tedarikçisinde yapılan denetimlerde çocuk işçilere rastlanmadığını söylese de denetim kurumu fotoğraflar, işçilerin giriş kartları ve kimlik numaraları üzerinden yaptığı incelemede, Shinyang’da yaşları 14-15 olan beş işçi bulduğu konusunda oldukça iddialı.

China Labor Watch çocukların gece vardiyasında 11 saatte 700 telefon parçası birleştirdiğini belirtti. Şirket aynı zamanda yetişkin işçilerine verdiği saatlik ücretin yarısından az olan 1,2 dolar ile çalıştırtırdığına dikkat çekti.  Tedarik şirketleri basından gelen telefonları açmazken, Samsung’dan, “Son iddialarla ilgili incelemeye acil olarak başladık. Tedarikçilerimizde çocuk işçi çalıştırılmaması için yeni önlemler alacağız”açıklaması geldi.

Adem Oğuz Bayraktar Kimdir ?

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 2.788


Merhaba ben Adem Oğuz Bayraktar. 17 yaşındayım. Bilgisayar teknolojileri ve Spor dünyası hakkında edindiğim bilgileri sizinle paylaşmaya çalışacağım.