Perşembe , 16 Temmuz 2020
Güncel
Anasayfa / Mobil / Samsung Galaxy Ring Türkiyeye Gelecek mi ?

Samsung Galaxy Ring Türkiyeye Gelecek mi ?

Selamlar arkadaşlar,

SamsungGalaxyRing

Samsung’un haziran ayında duyrulan yeni 4 inçlik cihazı Galaxy Ring; Yurtdışında duyrulmuştu. Peki ya ülkemize gelecek mi ?

Ring tasarım anlamın da S3 model tasarımların dışına biraz olsun çıkabilse de aynı çizgiden gittiğini söyleyebiliriz.

Android 4.1 işletim sistemi ile gelen Cihazın bazı özelliklerine kısaca değnecek olursak;

Ekran

233 ppi 480 x 800 TFT özelliklerinde ekrana sahip olan cihaz; Multi-touch ve Light sensor, Proximity sensor özelliklerini de beraberinde getiriyor.

Batarya, Ram, Hafıza, İşlemci

1750 mAh’lık bataryası ile dikkat çeken ürünün; 1024 MB RAM’lık Ram’i 4 GB dahili hafızası, 64 GB’a kadar destekleyen mikro SD yuvası bulunuyor. Adreno 205 GPU’suna sahip cihaz; 1400 MHz’lik tek çekirdekli; Qualcomm Snapdragon S2 MSM8655 işlemcisine sahip.

samsung-galaxy-ring-virginKamera

Auto focus, Geo tagging, Scenes, Effects gibi özelliklerine sahip 5 MP’lik kamera ile 1280×720 (720p HD) çözünürlükte video kaydedebiliyorsunuz. 1.3 MP’lik ön kamera ile de görüntülü görüşmek mümkün.

Sar değeri

Ring’in SAR değeri ise şöyle belirlenmiş durumda: 0.60 W/kg kafa bölgesi; 1.34 W/kg ise vücut bölgesinde soğurma derecesine sahip.

Editörden:

Samsung Akıllı telefon yelpazesini o kadar genişletti ki üretim hızı yönünden diğer üreticilerin Samsung’a yetişeceğini sanmıyorum.

Evet genişletmesine genişletiyor fakat bu genişlik tüm Dünya’ya etki etmeyebiliyor. Yani kimi Samsung telefon modelleri ülkemize gelmemekte. Bu aslında bir Türk vatandaşı olarak benim açımdan gıcık bir durum. Çünkü bu denli geniş cihaz geçeneklerinden sadece kısıtlı olarak yararlanabiliyoruz. Gelmeyen o kadar güzel modelleri var ki … Bu sadece Akıllı telefon içinde geçerli değil normal işletim sistemine sahip diğer telefonlar da aynı şekilde.

Peki ya Ring ülkemize gelecek mi ? Doğrusu merak konusu fakat gelmesini bizde isteriz.

Makalelerinin Toplam Okunma Sayısı: 520.494